شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نطق مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در مجلس شورای اسلامی+صوت

یکشنبه,۲۲ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طرح رتبه بندی معلمان آرامش روانی فرهنگیان را بهم ریخته است، گفت:‌ فرهنگیان بازنشسته در بخش اشتغال و بازنشستگی دچار کم لطفی و بی مهری شدند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست علنی امروز یکشنبه ( 22 آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با اشاره به تجمع به حق بازنشستگان در مقابل مجلس، گفت: ازدولت تقاضامندم که درخواست‌های منطقی بازنشستگان مبنی بر همترازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه 95 لحاظ شود و نیز اعتبارات لازم برای این کار پیش بینی شود.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، افزود: علی رغم سروصداهای بسیاری که نسبت به رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان دررسانه ها درخصوص وضع رتبه بندی انجام شد و تصور عامه برآن است که اوضاع اقتصادی فرهنگیان سکه شده اما واقعیت امر چیز دیگری است، زیرا طرح رتبه بندی آرامش روانی فرهنگیان را بهم ریخته است.

وی تاکید کرد:‌ افرادی که زیر 6 سال سابقه کار داشته یا در واحدهای اداری مشغول هستند مشمول افزایش‌ها نمی شوند، بنابراین یک شکاف عمیق و غیرمعمولی در دریافتی ها ایجاد شده است، همچنین علی‌رغم افزایش نرخ حق بیمه، ارائه خدمات دچار افت شدیدی شده و بیشتر فرهنگیان ضمن انصراف خواستار ایجاد بیمه طلایی تحت پوشش بیمه قبلی هستند.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: ‌بازنشستگان فرهنگی از جمله اقشاری هستند که درهر 2 مقطع زندگی یعنی در زمان اشتغال و بازنشستگی دچار بی مهری و کم لطفی واقع شدند، بنابراین نبود وضعیت معیشت و درمان مناسب و پرداخت حق بازنشستگی با تاخیر چند ساله ظلم فراموش نشدنی است که خاطرات تلخی را در ذهن این سرمایه ها ثبت و ضبط کرده است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد:‌ قطع کامل بودجه رفاهی فرهنگیان درچند سال گذشته به بهانه کسری بودجه شامل بن کالا سبب خروج نیروهای توانمند از مجموعه‌ها شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه مطالبات ایثارگران از سال 90 به بعد پرداخت نشده است، افزود:‌ درصورتی که مستمرا به خاندان معظم شهدا وعده‌های توخالی مبنی بر پرداخت مطالبات در چند ماه آینده داده می‌شود و گفته می شود که ایثارگران براساس این تعهدات گرفتار شده و هیچ کس پاسخگو نیست، همچنین مجلس مصوب کرد که رزمندگان و جانبازان فاقد شغل و درآمد و دارای عسر و حرج مشمول حداقل دریافتی حقوق و مستمری شوند تا بیش از این شرمنده نشوند اما پس از گذشت 8 ماه از سال هیچ اقدام مثبتی توسط بنیاد شهید صورت نگرفته است.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: ‌درمان ایثارگران رها شده و وضعیت بیمه آنها علی رغم شفافیت و صراحت  از سوی مسئولان اجرا نمی شود اما دراین چند ساله که مانوردولت بهبود وضعیت درمان است اما ایثارگران دربدترین وضعیت ایثارو درمان قراردارند، همچنین در حوزه کشاورزی نمی توان به کشاورزان گفت که با هزاران سختی برنج کشت کنند اما بذر مرغوب به آنها داده نشود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  مجلس با انتقاد ازواردات آزاد برنج، گفت:‌این موضوع قتل عام کشاورزان است و از کشاورز و کشاورزی دیگر هیچ باقی نمانده است، ازاین رو دولت باید تکلیف کشاورزان را مشخص کند.

وی با بیان اینکه دست مافیای مخوف برنج برای واردات قطع شود، گفت:‌ مافیای برنج دررشت خون کشاورزان را می مکند و هیچ اقدامی ازسوی دولت مشاهده نمی شود، دربخش ورزشی نیز این شهرستان از کمترین سرانه فضای ورزشی برخوردار است، درصورتی که عمده افتخارات ورزشی این کشورتوسط گیلانیان قهرمان به دست آمده است، چرا به تیم فوتبال محبوب جوانان رشت به نام تیم پرافتخار داماش گیلان هیچ توجهی نمی شود.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:‌ از دولت تقاضا دارم مشکلات مالی تیم داماش گیلان را مرتفع کند، هعمچنین باید به این نکته اشاره کرد که شهرستان رشت که روزی مدال افتخارات بزرگی را  به گردن داشت امروز با کوهی ازمشکلات روبه رو است، واگذاری  شرکت دخانیات به صندوق های بازنشستگی اشتباه محض بود، زیرا دخانیات به دلیل خروج از بخش دولتی تبدیل  به گوشت قربانی شده است.

وی گفت:‌ سازمان محیط زیست به دلیل عدم توجه یکی از نقاط گردشگری گیلان را تبدیل به محل دفن زباله کرده و مردم سراوان در زیر خروارها زباله در حال دفن شدن هستند و متاسفانه وزارت کشور و سازمان محیط زیست بی تفاوت به این مشکل بزرگ هستند، البته استانی که بیشتربن نرخ بارندگی دارد به دلیل سوء مدیریت آب شرب آشامیدنی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، افزود:‌ نه سیستم فاضلاب بهداشتی دراین شهر وجود دارد و نه شبکه صحیح برق رسانی، بنابراین دولت باید نسبت به رفع مشکلات این استان اقدام کند.

متن کامل نطق مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی

 

یکشنبه   ۱۳۹۴/۰۹/۲۲

 سلام و  درود ميفرستم بر روح پر فتوح امام راحل ( ره ) و شهداي گرانقدر و آرزوي سلامتي  دارم براي رهبر معظم انقلاب و حلول ماه ربيع الاول را خدمت ملت شريف ايران و همشهريان عزيزم تبريك عرض مي نمايم .

بدليل حجم انبوه مشكلات حوزه انتخابيه تقاضامندم اجازه بفرمائيد مابقي صحبت هايم صرف طرح مشكلات مردم و حوزه انتخابيه ام شود !

از دولت محترم بدليل تجمع بحق بازنشسته ها ، امروز در مقابل مجلس تقاضامندم درخواست منطقي آنان مبني بر همترازي حقوق بازنشستگان در لايحه بودجه 95 لحاظ و اعتبار لازمه پيش بيني و منظور شود

ابتدا به حوزه آموزش و پرورش مي پردازم :

عليرغم بوق و كرنايي كه در رسيدگي به وضعيت معيشت فرهنگيان در رسانه ها با موضوع طرح رتبه بندي نواخته شده و تصور عامه بر آن است كه اوضاع اقتصادي و مالي فرهنگيان سكه شده است ولي واقعيت امرچيز ديگري است

1 – طرح رتبه بندي آرامش رواني فرهنگيان را بهم ريخته است افرادي كه زير شش سال سابقه كاري دارند و يا در واحدهاي اداري مشغول هستند مشمول افزايش ها نشدند و در واقع يك شكاف عميق و غير معقولي در دريافتي هاي آنان ايجاد شده است .

2 – بيمه درمان تكميلي فرهنگيان : عليرغم افزايش نرخ حق بيمه در ارائه خدمات دچار افت شديدي شده است و اغلب فرهنگيان ضمن انصراف خواستار ايجاد بيمه طلائي تحت پوشش بيمه قبلي مي باشند كه حتي مشمول هزينه دندان و عينك هم مي شده است .

3 – بازنشستگان محترم فرهنگي از جمله اقشاري هستند كه در هر دو مقطع زندگي شان يعني مقطع اشتغال و مقطع بازنشستگي دچار بي مهري و كم لطفي  واقع شده اند .

نبود وضعيت معشيت و درمان  مناسب با تاخير حتي چند ساله حق بازنشستگي ظلم فراموش نشدني است و خاطرات تلخي را در ذهن اين سرمايه هاي معنوي كشور ثبت و ضبط كرده است .

4 – قطع كامل بودجه رفاهي فرهنگيان در چند سال گذشته به بهانه كسري بودجه شامل بن كالا و خدمات ورزشي و سفرهاي بين شهري و قطع حق ماموريت و اضافه كاري كاركنان بخش اداري سبب خروج نيروهاي توانمند از اين مجموعه ها و دلسردي كاركنان و فرهنگيان شده است .

در حوزه ايثارگران :

1 – متاسفانه مطالبات ايثارگران از سال 1390 به بعد پرداخت نشده است در صورتيكه مستمراً به خاندان معظم شهدا وعده هاي تو خالي مبني بر پرداخت مطالبات در چند ماه آينده داده مي شود و باعث آن ميشود كه ايثارگران بر اساس اين و.عده ها تعهدات مالي ايجاد كنند كه غالباً گرفتار شده و هيچكس هم  پاسخگو نيست

2 – مجلس محترم مصوب كرده و مقرر شده بود رزمندگان و جانبازان و آزادگان فاقد شغل و در امد و داراي عسر و حرج مشمول حداقل دريافتي حقوق و مستمري شوند تا بيش از اين شرمنده خانواده و اطرافيانشان نشوند اما متاسفانه با گذشت حدود هشت ماه و نيم از سال هيچگونه اقدام موثر و مثبتي توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران صورت نپذيرفته است .

3 – درمان ايثارگران رها شده است ، وضعيت بيمه آنان عليرغم شفافيت و صراحت قانون متوليان امر از قبول مسئوليت شانه خالي مي كنند و دراين چند ساله كه مانور دولت بهبود وضعيت درمان مردم است كه اتفاقا اقدامات خوب و موثري نيز براي عموم مردم صورت پذيرفته ولي ايثارگران در بدترين وضعيت بهداشت و درمان قرار دارند .

در حوزه كشاورزي :

اگر واقعاً كشاورزي برنج براي دولتي ها مهم نيست رسماً اعلام شود نمي شود به كشاورز گفت با هزاران سختي و گرفتاري برنج كشت كن اما بذر مرغوب نمي دهيم ، كود و سم را بايد از بازار قاچاق تهيه كني و تهيه آب مشكل خودت است ! ولي مي بايست قبض هاي سنگبن آب بهاء را پرداخت كني و بعد از تحمل اين همه سختي ها در زمان عرضه محصول برنج به بازار عليرغم اينكه ، دولتي كه مي بايست خريد تضميني برنج نمايد مي آيد و واردات  برنج را آزاد مي كند خدايي بجز قتل عام بدون سر و صداي كشاورزان ، ديگر چه معنايي مي شود از آن برداشت نمود .

بخدا قسم ديگر از كشاورز و كشاورزي حتي يك تابلوي خشك و خالي هم باقي نمانده است دولت تكليف كشاورزان را مشخص كند اگر نيازي به كشاورزي برنج نيست اجازه تغيير كاربري بدهيد مگرنه حمايت كنيد چون در سال بعد هيچگونه انگيزه اي براي كشت مزارع برنج وجود ندارد .

از دولت محترم تدبيرو اميد تقاضا دارم دست مافيان مخوف برنج را قطع كند ، مافياي برنج در رشت خون كشاورز را در روز روشن مي مكد و هيچ اقدام جدي از دولت مشاهده نمي شود .

در بخش ورزشي :

  شهرستان رشت از كمترين سرانه فضاي ورزشي برخوردار است در صورتيكه عمده افتخارات ورزشي اين كشور توسط گيلانيان قهرمان ايجاد شده است .

چرا به تيم فوتبال محبوب ورزشي جوانان رشتي بنام تيم داماش گيلان هيچگونه توجهي نمي شود ما به هر دليل در ايجاد شغل و حداقل نياز جوانان موفق نبوديم ترا  بخدا نيازهاي معنوي آنان را پاسخگو باشيم از دولت تقاضا مي كنم مشكلات مالي تيم داماش گيلان را مرتفع نمايد .

جناب آقاي رئيس ، همكاران محترم

شهرستان رشت كه روزي مدال اقتخارات بزرگي را به گردن داشت اما امروز با كوهي از مشكلات روبروست .

– واگذاري شركت دخانيات به صندوق هاي بازنشستگي اشتباه محض بود ، دخانيات رشت را دريابيد ، دخانيات بدليل خروج از كنترل دولتي تبديل به يك گوشت قرباني شده است و خبرهايي از بيمار بودن وضعيت آن بگوش مي رسد .

زمانيكه شهرك هاي صنعتي و كارخانجات شهر رشت به هر دليل تعطيل و نيمه تعطيل هستند اگر خداي ناخواسته دخانيات دچار مشكل شود يعني تير خلاص به پيكر نيمه جان شهر رشت و بيكار شدن چندين هزار نفر از كارگران يعني يك فاجعه بزرگ !

سازمان محيط زيست در سوات گذشته بدليل عدم توجه ،  يكي از نقاط گردشگري و تفريحي اين كشور را تبديل به محل دفن زباله كرده است و مردم مظلوم سراوان و امام زاده هاشم بخش سنگر در زير خروارها زباله در حال دفن شدن هستند بوي نامطبوع و وجود حشرات موذي آسايش مردم را سلب نموده است و متاسفانه وزارت كشور و سازمان محيط زيست بي تفاوت به اين مشكل بزرگ هستند .

جناب آقاي رئيس و همكاران محترم

باورتان مي شود ؟ استاني كه بيشترين نرخ بارندگي را دارد بدليل سوء مديريت و عدم پيش بيني هاي لازم ،  بخش اعظم شهر ها و روستاهاي آن آب شرب سالم و بهداشتي ندارند شهر كوچصفهان عليرغم قول هاي متعدد وزارت نيرو كماكان آب شرب نداند بخش اعظم روستاها آب شرب ندارند حداقل هيچ برنامه زمانبندي هم براي آب رساني به آن مشخص و تعيين نمي شود .

شهر رشت ميزبان مهاجراني از مناطق آذري نشين كشور است كه در حاشيه شهر رشت مستقر شده اند رشت الگوي صحيح هم زيستي مسالمت آميز ايرانيان را با گويش هاي مختلف بنمايش مي گذارد .

اما آذري زبانهاي هم شهري ما دچار عسر و حرج هستند از ابتدائي ترين خدمات محروم هستند نه سيستم فاضلاب بهداشتي دارند و نه شبكه صحيح برق رساني جالب اينكه بدليل نسقي بودن زمين هاي انان مسئولين از ارائه خدمات رفاهي همانند آب و برق و گاز خودداري مي كنند و از انجائيكه اين عزيزان آدم هاي متشرع و متدين و مسلماني هستند از روشهاي نا صواب و خلاف استفاده نمي كنند بنابراين دولت مي بايست نسبت به حل مشكل زمين هاي نسقي حاشيه شهر رشت اقدام نمايد .

پايان پيام./

<div id=”14501959985752183″><script type=”text/JavaScript” src=”http://www.aparat.com/embed/yUN5p?data[rnddiv]=14501959985752183&data[w]=640″></script></div>

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش فرهنگیان

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش ایثارگران

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش کشاورزی

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش ورزشی

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش صنعت

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش محیط زیست

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/آب شرب

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش  مشکلات آذر زبان ها

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.