شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نطق مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در مجلس شورای اسلامی+صوت

یکشنبه,۲۲م آذر ۱۳۹۴ - سیاسی
photo_2015-12-13_16-19-34

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طرح رتبه بندی معلمان آرامش روانی فرهنگیان را بهم ریخته است، گفت:‌ فرهنگیان بازنشسته در بخش اشتغال و بازنشستگی دچار کم لطفی و بی مهری شدند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست علنی امروز یکشنبه ( ۲۲ آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با اشاره به تجمع به حق بازنشستگان در مقابل مجلس، گفت: ازدولت تقاضامندم که درخواست‌های منطقی بازنشستگان مبنی بر همترازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه ۹۵ لحاظ شود و نیز اعتبارات لازم برای این کار پیش بینی شود.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، افزود: علی رغم سروصداهای بسیاری که نسبت به رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان دررسانه ها درخصوص وضع رتبه بندی انجام شد و تصور عامه برآن است که اوضاع اقتصادی فرهنگیان سکه شده اما واقعیت امر چیز دیگری است، زیرا طرح رتبه بندی آرامش روانی فرهنگیان را بهم ریخته است.

وی تاکید کرد:‌ افرادی که زیر ۶ سال سابقه کار داشته یا در واحدهای اداری مشغول هستند مشمول افزایش‌ها نمی شوند، بنابراین یک شکاف عمیق و غیرمعمولی در دریافتی ها ایجاد شده است، همچنین علی‌رغم افزایش نرخ حق بیمه، ارائه خدمات دچار افت شدیدی شده و بیشتر فرهنگیان ضمن انصراف خواستار ایجاد بیمه طلایی تحت پوشش بیمه قبلی هستند.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: ‌بازنشستگان فرهنگی از جمله اقشاری هستند که درهر ۲ مقطع زندگی یعنی در زمان اشتغال و بازنشستگی دچار بی مهری و کم لطفی واقع شدند، بنابراین نبود وضعیت معیشت و درمان مناسب و پرداخت حق بازنشستگی با تاخیر چند ساله ظلم فراموش نشدنی است که خاطرات تلخی را در ذهن این سرمایه ها ثبت و ضبط کرده است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد:‌ قطع کامل بودجه رفاهی فرهنگیان درچند سال گذشته به بهانه کسری بودجه شامل بن کالا سبب خروج نیروهای توانمند از مجموعه‌ها شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه مطالبات ایثارگران از سال ۹۰ به بعد پرداخت نشده است، افزود:‌ درصورتی که مستمرا به خاندان معظم شهدا وعده‌های توخالی مبنی بر پرداخت مطالبات در چند ماه آینده داده می‌شود و گفته می شود که ایثارگران براساس این تعهدات گرفتار شده و هیچ کس پاسخگو نیست، همچنین مجلس مصوب کرد که رزمندگان و جانبازان فاقد شغل و درآمد و دارای عسر و حرج مشمول حداقل دریافتی حقوق و مستمری شوند تا بیش از این شرمنده نشوند اما پس از گذشت ۸ ماه از سال هیچ اقدام مثبتی توسط بنیاد شهید صورت نگرفته است.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: ‌درمان ایثارگران رها شده و وضعیت بیمه آنها علی رغم شفافیت و صراحت  از سوی مسئولان اجرا نمی شود اما دراین چند ساله که مانوردولت بهبود وضعیت درمان است اما ایثارگران دربدترین وضعیت ایثارو درمان قراردارند، همچنین در حوزه کشاورزی نمی توان به کشاورزان گفت که با هزاران سختی برنج کشت کنند اما بذر مرغوب به آنها داده نشود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  مجلس با انتقاد ازواردات آزاد برنج، گفت:‌این موضوع قتل عام کشاورزان است و از کشاورز و کشاورزی دیگر هیچ باقی نمانده است، ازاین رو دولت باید تکلیف کشاورزان را مشخص کند.

وی با بیان اینکه دست مافیای مخوف برنج برای واردات قطع شود، گفت:‌ مافیای برنج دررشت خون کشاورزان را می مکند و هیچ اقدامی ازسوی دولت مشاهده نمی شود، دربخش ورزشی نیز این شهرستان از کمترین سرانه فضای ورزشی برخوردار است، درصورتی که عمده افتخارات ورزشی این کشورتوسط گیلانیان قهرمان به دست آمده است، چرا به تیم فوتبال محبوب جوانان رشت به نام تیم پرافتخار داماش گیلان هیچ توجهی نمی شود.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:‌ از دولت تقاضا دارم مشکلات مالی تیم داماش گیلان را مرتفع کند، هعمچنین باید به این نکته اشاره کرد که شهرستان رشت که روزی مدال افتخارات بزرگی را  به گردن داشت امروز با کوهی ازمشکلات روبه رو است، واگذاری  شرکت دخانیات به صندوق های بازنشستگی اشتباه محض بود، زیرا دخانیات به دلیل خروج از بخش دولتی تبدیل  به گوشت قربانی شده است.

وی گفت:‌ سازمان محیط زیست به دلیل عدم توجه یکی از نقاط گردشگری گیلان را تبدیل به محل دفن زباله کرده و مردم سراوان در زیر خروارها زباله در حال دفن شدن هستند و متاسفانه وزارت کشور و سازمان محیط زیست بی تفاوت به این مشکل بزرگ هستند، البته استانی که بیشتربن نرخ بارندگی دارد به دلیل سوء مدیریت آب شرب آشامیدنی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، افزود:‌ نه سیستم فاضلاب بهداشتی دراین شهر وجود دارد و نه شبکه صحیح برق رسانی، بنابراین دولت باید نسبت به رفع مشکلات این استان اقدام کند.

متن کامل نطق مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی

 

یکشنبه   ۱۳۹۴/۰۹/۲۲

 سلام و  درود میفرستم بر روح پر فتوح امام راحل ( ره ) و شهدای گرانقدر و آرزوی سلامتی  دارم برای رهبر معظم انقلاب و حلول ماه ربیع الاول را خدمت ملت شریف ایران و همشهریان عزیزم تبریک عرض می نمایم .

بدلیل حجم انبوه مشکلات حوزه انتخابیه تقاضامندم اجازه بفرمائید مابقی صحبت هایم صرف طرح مشکلات مردم و حوزه انتخابیه ام شود !

از دولت محترم بدلیل تجمع بحق بازنشسته ها ، امروز در مقابل مجلس تقاضامندم درخواست منطقی آنان مبنی بر همترازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه ۹۵ لحاظ و اعتبار لازمه پیش بینی و منظور شود

ابتدا به حوزه آموزش و پرورش می پردازم :

علیرغم بوق و کرنایی که در رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان در رسانه ها با موضوع طرح رتبه بندی نواخته شده و تصور عامه بر آن است که اوضاع اقتصادی و مالی فرهنگیان سکه شده است ولی واقعیت امرچیز دیگری است

۱ – طرح رتبه بندی آرامش روانی فرهنگیان را بهم ریخته است افرادی که زیر شش سال سابقه کاری دارند و یا در واحدهای اداری مشغول هستند مشمول افزایش ها نشدند و در واقع یک شکاف عمیق و غیر معقولی در دریافتی های آنان ایجاد شده است .

۲ – بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان : علیرغم افزایش نرخ حق بیمه در ارائه خدمات دچار افت شدیدی شده است و اغلب فرهنگیان ضمن انصراف خواستار ایجاد بیمه طلائی تحت پوشش بیمه قبلی می باشند که حتی مشمول هزینه دندان و عینک هم می شده است .

۳ – بازنشستگان محترم فرهنگی از جمله اقشاری هستند که در هر دو مقطع زندگی شان یعنی مقطع اشتغال و مقطع بازنشستگی دچار بی مهری و کم لطفی  واقع شده اند .

نبود وضعیت معشیت و درمان  مناسب با تاخیر حتی چند ساله حق بازنشستگی ظلم فراموش نشدنی است و خاطرات تلخی را در ذهن این سرمایه های معنوی کشور ثبت و ضبط کرده است .

۴ – قطع کامل بودجه رفاهی فرهنگیان در چند سال گذشته به بهانه کسری بودجه شامل بن کالا و خدمات ورزشی و سفرهای بین شهری و قطع حق ماموریت و اضافه کاری کارکنان بخش اداری سبب خروج نیروهای توانمند از این مجموعه ها و دلسردی کارکنان و فرهنگیان شده است .

در حوزه ایثارگران :

۱ – متاسفانه مطالبات ایثارگران از سال ۱۳۹۰ به بعد پرداخت نشده است در صورتیکه مستمراً به خاندان معظم شهدا وعده های تو خالی مبنی بر پرداخت مطالبات در چند ماه آینده داده می شود و باعث آن میشود که ایثارگران بر اساس این و.عده ها تعهدات مالی ایجاد کنند که غالباً گرفتار شده و هیچکس هم  پاسخگو نیست

۲ – مجلس محترم مصوب کرده و مقرر شده بود رزمندگان و جانبازان و آزادگان فاقد شغل و در امد و دارای عسر و حرج مشمول حداقل دریافتی حقوق و مستمری شوند تا بیش از این شرمنده خانواده و اطرافیانشان نشوند اما متاسفانه با گذشت حدود هشت ماه و نیم از سال هیچگونه اقدام موثر و مثبتی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت نپذیرفته است .

۳ – درمان ایثارگران رها شده است ، وضعیت بیمه آنان علیرغم شفافیت و صراحت قانون متولیان امر از قبول مسئولیت شانه خالی می کنند و دراین چند ساله که مانور دولت بهبود وضعیت درمان مردم است که اتفاقا اقدامات خوب و موثری نیز برای عموم مردم صورت پذیرفته ولی ایثارگران در بدترین وضعیت بهداشت و درمان قرار دارند .

در حوزه کشاورزی :

اگر واقعاً کشاورزی برنج برای دولتی ها مهم نیست رسماً اعلام شود نمی شود به کشاورز گفت با هزاران سختی و گرفتاری برنج کشت کن اما بذر مرغوب نمی دهیم ، کود و سم را باید از بازار قاچاق تهیه کنی و تهیه آب مشکل خودت است ! ولی می بایست قبض های سنگبن آب بهاء را پرداخت کنی و بعد از تحمل این همه سختی ها در زمان عرضه محصول برنج به بازار علیرغم اینکه ، دولتی که می بایست خرید تضمینی برنج نماید می آید و واردات  برنج را آزاد می کند خدایی بجز قتل عام بدون سر و صدای کشاورزان ، دیگر چه معنایی می شود از آن برداشت نمود .

بخدا قسم دیگر از کشاورز و کشاورزی حتی یک تابلوی خشک و خالی هم باقی نمانده است دولت تکلیف کشاورزان را مشخص کند اگر نیازی به کشاورزی برنج نیست اجازه تغییر کاربری بدهید مگرنه حمایت کنید چون در سال بعد هیچگونه انگیزه ای برای کشت مزارع برنج وجود ندارد .

از دولت محترم تدبیرو امید تقاضا دارم دست مافیان مخوف برنج را قطع کند ، مافیای برنج در رشت خون کشاورز را در روز روشن می مکد و هیچ اقدام جدی از دولت مشاهده نمی شود .

در بخش ورزشی :

  شهرستان رشت از کمترین سرانه فضای ورزشی برخوردار است در صورتیکه عمده افتخارات ورزشی این کشور توسط گیلانیان قهرمان ایجاد شده است .

چرا به تیم فوتبال محبوب ورزشی جوانان رشتی بنام تیم داماش گیلان هیچگونه توجهی نمی شود ما به هر دلیل در ایجاد شغل و حداقل نیاز جوانان موفق نبودیم ترا  بخدا نیازهای معنوی آنان را پاسخگو باشیم از دولت تقاضا می کنم مشکلات مالی تیم داماش گیلان را مرتفع نماید .

جناب آقای رئیس ، همکاران محترم

شهرستان رشت که روزی مدال اقتخارات بزرگی را به گردن داشت اما امروز با کوهی از مشکلات روبروست .

- واگذاری شرکت دخانیات به صندوق های بازنشستگی اشتباه محض بود ، دخانیات رشت را دریابید ، دخانیات بدلیل خروج از کنترل دولتی تبدیل به یک گوشت قربانی شده است و خبرهایی از بیمار بودن وضعیت آن بگوش می رسد .

زمانیکه شهرک های صنعتی و کارخانجات شهر رشت به هر دلیل تعطیل و نیمه تعطیل هستند اگر خدای ناخواسته دخانیات دچار مشکل شود یعنی تیر خلاص به پیکر نیمه جان شهر رشت و بیکار شدن چندین هزار نفر از کارگران یعنی یک فاجعه بزرگ !

- سازمان محیط زیست در سوات گذشته بدلیل عدم توجه ،  یکی از نقاط گردشگری و تفریحی این کشور را تبدیل به محل دفن زباله کرده است و مردم مظلوم سراوان و امام زاده هاشم بخش سنگر در زیر خروارها زباله در حال دفن شدن هستند بوی نامطبوع و وجود حشرات موذی آسایش مردم را سلب نموده است و متاسفانه وزارت کشور و سازمان محیط زیست بی تفاوت به این مشکل بزرگ هستند .

- جناب آقای رئیس و همکاران محترم

باورتان می شود ؟ استانی که بیشترین نرخ بارندگی را دارد بدلیل سوء مدیریت و عدم پیش بینی های لازم ،  بخش اعظم شهر ها و روستاهای آن آب شرب سالم و بهداشتی ندارند شهر کوچصفهان علیرغم قول های متعدد وزارت نیرو کماکان آب شرب نداند بخش اعظم روستاها آب شرب ندارند حداقل هیچ برنامه زمانبندی هم برای آب رسانی به آن مشخص و تعیین نمی شود .

- شهر رشت میزبان مهاجرانی از مناطق آذری نشین کشور است که در حاشیه شهر رشت مستقر شده اند رشت الگوی صحیح هم زیستی مسالمت آمیز ایرانیان را با گویش های مختلف بنمایش می گذارد .

اما آذری زبانهای هم شهری ما دچار عسر و حرج هستند از ابتدائی ترین خدمات محروم هستند نه سیستم فاضلاب بهداشتی دارند و نه شبکه صحیح برق رسانی جالب اینکه بدلیل نسقی بودن زمین های انان مسئولین از ارائه خدمات رفاهی همانند آب و برق و گاز خودداری می کنند و از انجائیکه این عزیزان آدم های متشرع و متدین و مسلمانی هستند از روشهای نا صواب و خلاف استفاده نمی کنند بنابراین دولت می بایست نسبت به حل مشکل زمین های نسقی حاشیه شهر رشت اقدام نماید .

پایان پیام./

<div id=”14501959985752183″><script type=”text/JavaScript” src=”http://www.aparat.com/embed/yUN5p?data[rnddiv]=14501959985752183&data[w]=640″></script></div>

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش فرهنگیان

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش ایثارگران

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش کشاورزی

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش ورزشی

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش صنعت

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش محیط زیست

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/آب شرب

———————————————————————————————————————————

نطق مهندس جعفرزاده/بخش  مشکلات آذر زبان ها

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.