شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نظام مالیاتی کشور عامل رکود بازار طلا شده است

سه شنبه,۳ام شهریور ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس در خصوص صنف طلافروشان در جلسه مجلس شورای اسلامی گفت:عدم کارشناسی در شیوه صحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده ایجاد خلل در داد و ستد صنف طلافروشان شده است.

مهندس جعفرزاده ایمن آبادی،در خصوص دلیل مقاومت طلافروشان در برابر سازمان امورمالیاتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده  گفت:مالیات ارزش افزوده در خصوص صنف طلا وجواهر باید یکبار در تولید اولیه آن اخذ شود،چراکه طلا از آن دسته کالاهایی است که مدام در چرخه تولید تغییرات ماهیت و تغییر شکل میدهد وطلا فروشان باهربار تغییر ماهیت آن مجبور به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند که این موضوع عامل افزایش قیمت طلا و عدم توان و قدرت خرید،توسط خریداران در بازار خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود؛با توجه به اینکه پدیده طلا یک کالای پشتوانه و سرمایه ثابت می باشد.تعامل بین سازمان امورمالیاتی و صنف زرگران برقرار شود که صرفا از اجرت ساخت و سود طلافروش مالیات بر ارزش افزوده اخذ گردد.

وی فرمود:باتوجه به ایجاد اشتغال توسط صاحبان واحدهای صنفی در حوزه اصناف و تحریم ها توسط کشورهای متخاصم که عامل رکورد بازار گردیده است.درخواست بنده حمایت از طرف دولت محترم و سازمان امورمالیاتی همراه با فضای تعامل و همکاری نسبت به حوزه اصناف می باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.