شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نظر شورای نگهبان درباره تعطیلی هشتم ربیع‌الاول هنوز اعلام نشده است

شنبه,۱۳ام آذر ۱۳۹۵ - اجتماعی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است تا زمانی که شورای نگهبان نظر نهایی خود را درباره مصوبات مجلس در لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور که تعطیلی هشتم ربیع‌الاول جزئی از آن است نداده، نمی‌توان پنجشنبه آتی را تعطیل کرد.

نظر شورای نگهبان درباره تعطیلی هشتم ربیع‌الاول هنوز اعلام نشده است/ پنجشنبه آتی تعطیل نیست

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پی انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی پنجشنبه هفته آینده (18 آذرماه) به مناسبت سالروز امامت حضرت ولیعصر(عج)، گفت: تعطیلی هشتم ربیع الاول در تقویم سالیانه بستگی به نظر نهایی شورای نگهبان دارد که هنوز اعلام نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: پیش از این زمانی که لایحه دائمی برنامه های توسعه کشور در مجلس مورد بررسی قرار می گرفت، نمایندگان مجلس تصویب کردند که هشتم ربیع الاول هر ساله در تقویم کشور که سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و مصادف با آغاز امام حضرت ولیعصر(عج) است به عنوان تعطیلی رسمی اعلام شود.

وی افزود: از آنجایی که شورای نگهبان هنوز نظر نهایی خود را درباره مصوبات مجلس که در لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور آمده، اعلام نکرده است نمی توان هشتم ربیع الاول را تعطیل رسمی اعلام کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: 18 آذر ماه پنجشنبه هفته آینده مصادف با هشتم ربیع الاول است اما تعطیلی این روز بستگی به نظر شورای نگهبان درخصوص این مصوبه دارد که هنوز اعلام نشده و نمی توان این روز را در حال حاضر تعطیل کرد./photo_2016-12-03_12-25-35

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.