شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نمايندگان در رعايت قانون، کوتاه نيايند

دوشنبه,۱۷ام خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلي جعفرزاده ايمن آبادي، نماينده مجلس دهم، در خصوص تاکيد رهبر معظم انقلاب بر حفظ جايگاه مجلس، گفت: اقتدار مجلس در رعايت قانون، نظم و انضباط است. همانطور که مقام معظم رهبري نيز در ديدار خود با نمايندگان مجلس دهم تاکيد کردند اين مهم بايد بر مجلس جديد حاکم باشد. اگر مجلس دهم فاقد رعايت قانون و انضباط باشد، قطعا دچار مشکل مي شويم. آيين نامه مجلس مر قانون است و بايد رعايت شود و نبايد در مورد آن کوتاه آمد. متاسفانه بعضا اتفاقاتي بر خلاف اين رويه رخ مي دهد. اگر بخواهد هيمنه مجلس رعايت شود، خود نمايندگان در اولويت هستند و بايد بحث پرهيز از اشرافي گري را مد نظر قرار دهند و به دور از اشرافي گري نماد يک نماينده مردمي-اسلامي باشند. رعايت تقوا و تدين از نکاتي است که يک نماينده مجلس بايد در سرلوحه کار خود قرار دهد و آنها را رعايت نمايد.
وي در خصوص نقش نمايندگان براي تحقق اولويت هاي کاري مجلس دهم با توجه به بيانات مقام معظم رهبري، گفت: مجلس دهم بايد براي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي ابزار قدرتمند نظارت را بسيار بيشتر بکار گيرد و نقش نظارتي در مجلس دهم بايد بر روي پاشنه اقتصاد مقاومتي بچرخد.
جعفرزاده در خصوص اشاره مقام معظم رهبري به حضور تعداد قابل توجهي از نمايندگان جديد در مجلس دهم به عنوان يک فرصت، گفت: نمايندگان جديد مجلس دهم از سوابق اجرايي طولاني برخوردارند و برخي از نمايندگان مجلس دهم در ادوار گذشته نماينده بودند و کار اجرايي مرتبط با مجلس داشتند. تازه نفس بودن برخي نمايندگان اين دوره مجلس نشاط و انگيزه زيادي به مجلس دهم مي دهد و از اين حيث، مقام معظم رهبري به درستي به اين نکته اشاره فرمودند. اگر همان نمايندگان دور قبل نيز در اين دوره مجلس تمديد مي شدند، خستگي مفرط يک دوره نمايندگي در تن شان باقي مي ماند و نمي توانستند بازدهي خوبي داشته باشند.
وي در خصوص نوع تعامل فراکسيون ها و جريان هاي سياسي در مجلس دهم با توجه به فرامين و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب، گفت: تضارب افکار و عقايد در مجلس محل اشکال نيست، اما يقه گيري و تنش نبايد بر مجلس حاکم باشد. چون اگر تشنج در مجلس اتفاق بيفتد، اين تنش به بطن جامعه کشيده مي شود. مجلس نبايد عامل و پايه گذار اين تشنجات باشد بلکه رويه مجلس بايد به گونه اي باشد که منطق بر فضاي مجلس حاکم گردد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.