شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نمایندگان در رعایت قانون، کوتاه نیایند

دوشنبه,۱۷م خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی
423804515_102375

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مجلس دهم، در خصوص تاکید رهبر معظم انقلاب بر حفظ جایگاه مجلس، گفت: اقتدار مجلس در رعایت قانون، نظم و انضباط است. همانطور که مقام معظم رهبری نیز در دیدار خود با نمایندگان مجلس دهم تاکید کردند این مهم باید بر مجلس جدید حاکم باشد. اگر مجلس دهم فاقد رعایت قانون و انضباط باشد، قطعا دچار مشکل می شویم. آیین نامه مجلس مر قانون است و باید رعایت شود و نباید در مورد آن کوتاه آمد. متاسفانه بعضا اتفاقاتی بر خلاف این رویه رخ می دهد. اگر بخواهد هیمنه مجلس رعایت شود، خود نمایندگان در اولویت هستند و باید بحث پرهیز از اشرافی گری را مد نظر قرار دهند و به دور از اشرافی گری نماد یک نماینده مردمی-اسلامی باشند. رعایت تقوا و تدین از نکاتی است که یک نماینده مجلس باید در سرلوحه کار خود قرار دهد و آنها را رعایت نماید.
وی در خصوص نقش نمایندگان برای تحقق اولویت های کاری مجلس دهم با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، گفت: مجلس دهم باید برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ابزار قدرتمند نظارت را بسیار بیشتر بکار گیرد و نقش نظارتی در مجلس دهم باید بر روی پاشنه اقتصاد مقاومتی بچرخد.
جعفرزاده در خصوص اشاره مقام معظم رهبری به حضور تعداد قابل توجهی از نمایندگان جدید در مجلس دهم به عنوان یک فرصت، گفت: نمایندگان جدید مجلس دهم از سوابق اجرایی طولانی برخوردارند و برخی از نمایندگان مجلس دهم در ادوار گذشته نماینده بودند و کار اجرایی مرتبط با مجلس داشتند. تازه نفس بودن برخی نمایندگان این دوره مجلس نشاط و انگیزه زیادی به مجلس دهم می دهد و از این حیث، مقام معظم رهبری به درستی به این نکته اشاره فرمودند. اگر همان نمایندگان دور قبل نیز در این دوره مجلس تمدید می شدند، خستگی مفرط یک دوره نمایندگی در تن شان باقی می ماند و نمی توانستند بازدهی خوبی داشته باشند.
وی در خصوص نوع تعامل فراکسیون ها و جریان های سیاسی در مجلس دهم با توجه به فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، گفت: تضارب افکار و عقاید در مجلس محل اشکال نیست، اما یقه گیری و تنش نباید بر مجلس حاکم باشد. چون اگر تشنج در مجلس اتفاق بیفتد، این تنش به بطن جامعه کشیده می شود. مجلس نباید عامل و پایه گذار این تشنجات باشد بلکه رویه مجلس باید به گونه ای باشد که منطق بر فضای مجلس حاکم گردد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.