شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نمایشگاه دائمی برای فروش مستمر آثار هنری تجسمی يك امر الزامي است

پنج شنبه,۲ام آذر ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر ضرورت سودآوری بیش از پیش هنر و محصولات هنری در کشور، گفت: ایجاد محدودیت برای هنرمندان، برخوردهای سلیقه‌ای با آثار هنری و وجود مدیرانی که ثبات مدیریتی ندارند، از عوامل تاثیر گذار در تولید کمی و کیفی آثار هنری است که همین امر بر سهم هنر از اقتصاد و درآمدزایی و سودآوری این قبیل تولیدات اثرگذار است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت گالری‌ها و رونق اقتصادی آن تصریح کرد: برای بهبود بازار اقتصادی هنر نباید به برگزاری گالری‌های هنری نگاه گذرا داشت بلکه باید چارچوبی ترسیم کرد که گالری‌های هنری در قالب نمایشگاه‌های بلند مدت برگزار شوند.

وی تصریح کرد: برای فروش مستمر آثار هنری به خصوص تجسمی باید نمایشگاه دائمی برای هنرمندان در نظر گرفته شود تا این اقشار هنرمند بتواند در راستای بازار فروش مطمئن، تولید و آنها را روانه بازار هنری کنند.

 جعفرزاده همچنین با اشاره به ضرورت حراست از حقوق مادی و معنوی صاحبان و تولیدکنندگان آثار هنری، افزود: پایان ترس هنرمندان درخصوص جلوگیری از سرقت هنری با اجرای قانون کپی رایت عملیاتی می‌شود؛ بنابراین باید تمهیدات لازم و برنامه‌ریزی فرهنگی برای اجرای دقیقاین قانون تدارک دیده شود.

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: آثار هنری در کشور باید تحت مالکیت حقوقی ثبت شوند و نباید اجازه داد، برخی‌ها با سوءاستفاده آثار هنری هنرمندان و اختراعات علمی و نخبگان را به نام خود ثبت کنند زیرا این امر موجب می‌شود انگیزه‌ها برای خلق آثار هنری و علمی با کاهش روبرو و آفریننده متضرر شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.