شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس

“نمایشگاه مطبوعات” محلی برای تبادل تجربه و خلاقیت رسانه‌ها است

یکشنبه,۱۷ام آبان ۱۳۹۴ - فرهنگی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: برگزاری هر نمایشگاهی اثرات و تبعاتی دارد.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس با بیان اینکه یکی از جنبه‌های مثبت برگزاری نمایشگاه مطبوعات تبادل تجربه و خلاقیت میان رسانه‌های گوناگون است، اظهار داشت: نمایشگاه مطبوعات بستری مناسب برای مشخص شدن رسانه‌های توانمند و میزان فاصله رسانه‌ها از یکدیگر است.
وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مثبت و ارزنده برگزاری نمایشگاه مطبوعات، مشخص شدن توانایی رسانه‌ها در جذب مخاطب است،  افزود: نمایشگاه مطبوعات فرصتی است برای بروز خلاقیت‌ها و ابتکاراتی که رسانه‌ها در انتشار اخبار و رویدادها بکار گرفته‌اند.
جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه در نمایشگاه مطبوعات، مردم بهتر و آسان‌تر می‌توانند به رسانه‌های مختلف دسترسی پیدا کنند و با آن‌ها آشنا شوند، تصریح کرد: بعضا در نمایشگاه مشخص می‌شود که مجموعه‌ای در فضای رسانه‌ای اعم از نوشتاری، دیداری و شنیداری جای پا پیدا کرده است.وی افزود: نمایشگاه مطبوعات، محلی مناسب برای عرضه فرآورده‌های رسانه‌هایی است که به هر دلیل ناشناخته مانده‌اند.
عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود نمایشگاه مطبوعات امسال قوی‌تر از سال‌های گذشته فعالیت کند و تکراری نباشد، اظهار داشت: می‌توان در حاشیه نمایشگاه، با برگزاری کلاس‌های کلاس‌های آموزشی رسانه‌های گوناگون را با تکنیک‌های جدید خبری و جلب مخاطب آشنا کرد و به ارتقای کیفیت این مجموعه‌ها کمک کرد.
جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه هرساله شاهد حواشی و اتفاقاتی پیرامون برگزاری نمایشگاه مطبوعات بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: این حواشی قابل پیش‌بینی و کنترل بود اما به هر دلیل این اتفاق نیفتاد و امیدواریم که نمایشگاه امسال به خوبی و به دور از این حواشی اجرا شود.

لازم به ذکر است، بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در تاریخ 16 الی 22 آبان‌ماه 94 به مدت یک هفته در محل مصلی تهران برگزار می‌شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.