شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نمایندگانی که در دولت قبل ساکت بودند، مشکلات به‌جا مانده را از وزرای دولت روحانی مطالبه می‌کنند

جمعه,۳۰ام مرداد ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو فراکسیون رهروان ولایت، گفت: برخی از نمایندگان سؤالات و مشکلات مربوط به دولت قبل را از وزرای این دولت سؤال می‌کنند و دولت یازدهم باید پاسخ‌گوی کارهای غلط یا کم‌کاری‌های دولت قبل باشد.غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، در پاسخ به این سؤال که «به نظر شما جنس دلواپسی برخی از نمایندگان و سؤالات و استیضاح‌های مطرح‌شده از وزرا، بعد از توافق هسته‌ای به سمت حوزه اقتصادی سوق پیدا کرده است؟»، گفت: هیچ اقدامی از سوی کسانی که بازی را باختند، بعید نیست؛ به لطف خدا و یاری ملت و تلاش تیم مذاکره‌کننده، دولت توانست در مذاکرات سخت و فشرده، مشکل 12 ساله‌ای را که نظام درگیر آن بود با تدبیر، عقلانیت، همدلی و اتخاذ رهنمودهای رهبری، به سرانجام برساند و کشور را به سمت کار و تولید هدایت کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ادامه داد: با این حال شاهد هستیم که در طول این دو سال برخی نمانیدگان با طرح سؤالات متعدد و با استفاده از فیلم‌ها و مستنداتی که متعلق به دولت قبل است، از وزیران این دولت سؤال می‌کنند و وزیران دولت یازدهم باید پاسخ‌گوی کارهای غلط یا کم‌کاری‌های دولت قبل باشند.

وی، تصریح کرد: جالب اینجاست که برخی از همین نمایندگان منتقد دولت فعلی، در هشت سال دولت قبل کاملا سکوت کرده بودند، در حالی که شاهد همه این اتفاقات بودند و اکنون که به پایان عمر مجلس نهم نزدیک می‌شویم، برای آنکه در نزدیکی انتخابات بخواهند جوابی به حوزه انتخابیه خود بدهند که چرا این مشکلات را در مجلس مطرح نکردید، این مشکلات را در مجلس مطرح می‌کنند و به وزیران فشار می‌آورند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت با بیان اینکه «مسئولان این دولت نباید پاسخ‌دهندگان به سؤالات برخی از نمایندگان باشند»، افزود: مسئولان امروز پاسخگوی عملکرد خود هستند، البته اینگونه هم نیست که دولت در برابر مسائل و مشکلات به‌جا مانده از دولت قبل سکوت کند. دولت برای رضای خدا و مردم باید این مشکلات را حل کند و این اقدام از طرف دولت دیده می‌شود.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: دولت اکنون در وضعی نیست که بخواهند به آن فشار بیاورند. در سال جاری قیمت نفت به بشکه‌ای 40 دلار رسید و تحریم‌ها دولت را با کاهش منابع درآمدی روبه‌رو کرده است که بیشتر از سؤال از وزرا، باید به دولت کمک کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، همچنین درباره استیضاح وزیر اقتصاد گفت: استیضاح وزیر اقتصاد بیشتر شبیه شوخی است و به نظر من انجام نمی‌شود. ما در دوره پساتحریم قرار داریم و با توجه به وضع موجود و عملکرد تیم اقتصادی دولت در مهار تورم، گزینه بهتری از طیب‌نیا برای وزرات اقتصاد نداریم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.