شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نمایندگان با اعمال فشار به وزیر از او خودرو مطالبه می کردند

چهارشنبه,۲۳ام تیر ۱۳۹۵ - سیاسی

مهندس غلامعلی جعفر‌زاده ایمن آبادی در گفت‌و‌گو با تابناک اظهار داشت: اینکه گفته شود در مجلس شورای اسلامی تخلفی نمی شود، حرف پذیرفته‌ای نیست؛ اما انصافا در مجلس دهم از این موارد تا کنون دیده نشده است.

این نماینده مجلس گفت: متأسفانه در دوره‌های گذشته، برخی از این اتفاقات برای شمار اندکی از نماینده‌ها رخ می داد، از جمله اینکه برخی از نماینده‌ها با فشار به برخی از نهاد‌ها از جمله وزارت کشاورزی یا جهاد کشاورزی و برخی نهاد‌های دولتی و خصوصی دیگر برخی امکانات مانند دفتر کار یا خودرو یا موارد دیگر را مطالبه می‌کردند؛ اما در این دوره و در جریان انتخابات مجلس دهم با این موضوع به شدت از سوی شورای نگهبان برخورد شد و برخی نمایندگان به دلیل همین موضوع رد صلاحیت شدند.

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: موضوعاتی از این دست در مجلس بوده و حتی شاید مواردی بیشتر از این و دردناک‌تر از این را نیز دیده باشیم؛ اما با همه آن‌ها برخورد شده است، برای مثال در دوره نهم خود من شاهد نمونه‌ای بودم که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده بود.

این نماینده گفت: نماینده‌ای در مجلس رد صلاحیت شده بود، زمانی که اعتراض کردیم، گفتند نامه از خود مجلس داده‌اند که فلان شخص باید رد صلاحیت شود، نماینده‌ای بوده که پورسانت دریافت کرده بود و برخی تخلفات دیگر نیز در پرونده او وجود داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین فساد در همه جا هست و اینکه گفته شود، این مسائل وجود ندارد، برای کسی پذیرفته نیست. مردم چشم بینای جامعه هستند و همه چیز را می‌بینند؛ اما آنچه مهم است، ‌اینکه با این مسائل برخورد و جلوی این گونه اقدامات گرفته شود. در مورد نماینده‌ها هم اگر کوچک‌ترین اتفاقی رخ دهد، حتی اگر خود نماینده‌ها گزارشی داده باشند، با آن به شدید‌ترین وجه برخورد می‌شود و کوچکترین جریمه فرد خاطی رد صلاحیت وی خواهد بود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.