شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی،کار بسیار خوبی است

شنبه,۳ام بهمن ۱۳۹۴ - سیاسی

با اعطای وام ۲۰ میلیون تومانی 

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی،کار خوبی است اما دولت تنها به فکر پر کردن جیب مدیران خودروساز با پول مردم نباشد.

غلامعلی جعفر‌زاده ایمن آبادی در این باره گفت: کمک کردن به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، کاری است که باید از مدت‌ها پیش در کشور انجام می‌شد. هم اکنون بیش از ۶۰ هزار خودرو تاکسی پیکان در کشور وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر جمع آوری شود؛ بنابراین، این کار که دولت بتواند زمینه‌ای فراهم کند تا رانندگان بتوانند وسیله نو تهیه کنند، کار بسیار خوبی است.

وی در ادامه اظهار داشت: اما اینکه دولت با این روش و پیش از هر اقدام دیگری در نوسازی حمل و نقل عمومی به فکر تعویض تاکسی‌ها باشد، کمی شبهه برانگیز است، بیشتر میزان انتقال مسافران شهری توسط اتوبوس و در کلان شهر‌ها با مترو انجام می‌گیرد، این کار که به بهانه کم کردن آلودگی هوا انجام می‌شود، دقیقا به همین دلیل متناقض به نظر می‌رسد.

وی گفت: هر زمان درباره خرید واگن‌های جدید مترو یا تکمیل پروژه‌های ساخت مترو در شهر‌های بزرگ از دولت پرسیده می‌شود، تنها بهانه در عدم تحقق این وعده‌ها، کمبود منابع مالی بوده است؛ اما اکنون می‌بینیم دولت توانسته است، هزاران میلیارد سرمایه را برای نوسازی تاکسی‌ها هزینه کند.

مهندس جعفرزاده  گفت: اینکه دولت می‌خواهد به این وسیله هم از خودروسازهای داخلی حمایت و هم تاکسی‌های فرسوده را عوض کند، کار خوبی است، ولی این کار حداقل با تضمین‌هایی از سوی خودرو سازی‌ها باید همراه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خودروسازی‌ها حق دارند به رویه خود ادامه دهند و نگران آینده نباشند، چون دولت همواره پشت آن‌هاست و حمایت‌های بی‌چون و چرایش، مانع از زمین خوردن آنها خواهد شد. این در حالی است که باید دولت کمترین زمانبندی برای ارتقای خودرو داخلی را نیز در نظر بگیرد و تنها به فکر پر کردن جیب مدیران این شرکت‌ها با پول مردم نباشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.