شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی:

هدف سینمای اجتماعی آموزش همگانی است نه سیاسی‌کاری

چهارشنبه,۸ام مهر ۱۳۹۴ - فرهنگی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه ساخت فیلم‌های اجتماعی از ضروریات جامعه است، گفت: از آنجایی که سینما یکی از بهترین ابزارهای اطلاع رسانی است می‌توان خانواده‌ها را از طریق این هنر با واقعیات جامعه آشنا کرده و آنها را نسبت به چگونگی برخورد با ناهنجاری ها آگاه کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سینمای اجتماعی خود نباید منشأ بروز فساد باشد، عنوان کرد: مثلا فرار دختران یک معضل اجتماعی است که باید خانواده‌ها نسبت به آن آگاه باشند اما تبیین این موضوع از طریق فیلم حساسیت‌های خاص خود را دارد به این نحو که نباید استعمال مواد مخدر آموزش داده شود و یا ادبیات نابهنجاری که آنها دارند از طریق فیلم ترویج پیدا کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با بیان اینکه نباید به فیلم‌های اجتماعی به دلیل پرداختن به معضلات جامعه، برچسب سیاسی زد، گفت: مشخص است که برای نمایش معضلات اجتماعی، مشکلاتی که در سازمان‌ها وجود دارد نشان داده می‌شود لذا نباید به این امر تخریب شخصیت‌ها و سازمان‌ها گفته شود.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سینمای اجتماعی هدفی فراتر از تخریب و سیاسی کاری دارد و آن آموزش کنترل و نوع تربیت رفتاری است که به خانواده ها و نسل جوان می دهد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.