شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

هدف سینمای اجتماعی آموزش همگانی است نه سیاسی‌کاری

شنبه,۲۸ام شهریور ۱۳۹۴ - سیاسی
عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است ساخت فیلم اجتماعی اجتناب ناپذیر بوده و حتی نیاز است از ساخت این فیلم ها با هدف اطلاع رسانی، آگاه سازی و بیداری خانواده ها حمایت شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه ساخت فیلم های اجتماعی از ضروریات جامعه است، گفت: از آنجایی که سینما یکی از بهترین ابزارهای اطلاع رسانی است می توان خانواده ها را از طریق این هنر با واقعیات جامعه آشنا کرده و آنها را نسبت به چگونگی برخورد با ناهنجاری ها آگاه کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سینمای اجتماعی خود نباید منشأ بروز فساد باشد، عنوان کرد: مثلا فرار دختران یک معضل اجتماعی است که باید خانواده ها نسبت به آن آگاه باشند اما تبیین این موضوع از طریق فیلم حساسیت های خاص خود را دارد به این نحو که نباید استعمال مواد مخدر آموزش داده شود و یا ادبیات نابهنجاری که آنها دارند از طریق فیلم ترویج پیدا کند.

وی ادامه داد: اما به هر حال ساخت فیلم اجتماعی اجتناب ناپذیر بوده و حتی نیاز است از ساخت این فیلم ها با هدف اطلاع رسانی، آگاه سازی و بیداری خانواده ها حمایت شود.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با بیان اینکه نباید به فیلم های اجتماعی به دلیل پرداختن به معضلات جامعه، برچسب سیاسی زد، گفت: مشخص است که برای نمایش معضلات اجتماعی، مشکلاتی که در سازمان ها وجود دارد نشان داده می شود لذا نباید به این امر تخریب شخصیت ها و سازمان ها گفته شود.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سینمای اجتماعی هدفی فراتر از تخریب و سیاسی کاری دارد و آن آموزش کنترل و نوع تربیت رفتاری است که به خانواده ها و نسل جوان می دهد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.