شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

هلال احمر فراتر از ماموریت های خود به کشور خدمت می کند

پنج شنبه,۲۳ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده روز پنجشنبه در مراسم جشن هلال احمر و تجلیل از فعالان این عرصه در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر استان گیلان در رشت افزود: هلال احمر بیشتر از حد انتظار در حوادث و بحران ها به ارایه خدمات می پردازد.
وی با بیان این که جوانان ما تنها مدرک تحصیلی دریافت می کنند اما آمادگی ورود به جامعه را ندارند، اظهار کرد: اما جمعیت هلال احمر یک گام جوانان عضو را به جلو پیش می برد و زندگی اجتماعی و مسالمت آمیز را به آنها یاد می دهد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: امروز جمعیت هلال احمر منشاء خیر، برکت ، نشاط و امید برای مردم است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بیخود و بی جهت نباید وارد تنش شویم، اظهار کرد: تمام فکرمان باید منافع ملی باشد.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و بیان جانفشانی های ایثارگران و جانبازان تصریح کرد: این کشور را مفت به دست نیاوردیم باید با تمام وجود حفظش کنیم.
جعفرزاده با بیان این که اگر در کشورمان مشکلی وجود دارد، مقصر مسوولان هستند، خاطر نشان کرد: مسوولان باید دلواپس باشند اما حق ندارند دلواپسی را به جامعه منتقل کنند.
وی از فعالیت خوب جمعیت هلال احمر استان گیلان، امدادگران، نجاتگران و اعضای فعال قدردانی کرد.
مدیرعامل هلال احمر گیلان نیز در این مراسم در سخنانی با تشریح فعالیت های این جمعیت گفت: هلال احمر در بخش های مختلف از جمله معاونت جوانان، درمان، توانبخشی و …… فعالیت می کند.
علی رضا خصوصی افزود: هلال احمر در همه ایام به ویژه با اجرای طرح های مختلفی در ایام نوروز و زمستان برای ارایه خدمات امدادی به مردم تلاش می کند.
وی با بیان این هلال احمر گیلان با همه امکانات و تجهیزات در همه حال آماده امدادرسانی است، اظهار کرد: امدادرسانی در سیل، زلزله، حوادث جاده ای و کوهستان از جمله فعالیت های هلال احمر است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ادامه داد: اجرای طرح همای رحمت و ارایه خدمات حمایتی از دیگر فعالیت های این جمعیت است.
وی از کاهش زمان حضور برای ارایه خدمات امدادی در تماس با شماره ندای امداد 112 خبر داد و یادآور شد: با تکمیل و ارتقاء تجهیزات و امکانات، زمان حضور از شش دقیقه و 35 ثانیه به پنج دقیقه و 25 ثانیه رسیده است.
در این مراسم به مناسبت هفته هلال احمر 337 نفر از نجاتگران، امدادگران، اعضای فعال در طرح های نوروزی ، جانباز، اساتید و دانشجویان نمونه مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر تجلیل شدند.
بر اساس آخرین آمار ثبت شده در سامانه، 15 هزار و 576 نجاتگر، امدادگر، جوانان و داوطلبان از اعضای جمعیت هلال احمر استان گیلان هستند.
18 تا 24 اردیبهشت هفته هلال احمر نام گرفته است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.