شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

همراهی سعد حریری با حزب‌الله نشانه موفقیت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود

شنبه,۲۲ام آبان ۱۳۹۵ - سیاسی

‍ نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی معتقد است انتخاب میشل عون حکم شکست رژیم صهیونیستی بود و در این وضعیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به بیروت لازم بود تا بتواند این انتخاب را به تثبیت برساند و به آنها کمک کند.

همراهی سعد حریری با حزب‌الله نشانه موفقیت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود/ سفر ظریف به لبنان درجهت تثبیت انتخاب میشل عون

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت در بیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات در واکنش به انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور لبنان بعد از گذشت 900 روز از عمر این کشور که بدون ریاست جمهوری سپری شد، گفت: پیش از انتخاب عون تصور می شد صهیونیست ها قدرت عمل خوبی در قبال همراهی سیاست خارجی لبنان با خود داشته و درجه نفوذ خود را افزایش داده اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اما انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور لبنان این امر را اثبات کرد که حزب الله قدرت مطلق منطقه بوده و توانسته در نهایت سیاست خود را قالب کند.

وی افزود: در همین راستا جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده سیاست های خود را در قبال منطقه و مقاومت تغییر نداده و با صراحت بیان داشته ایم که همواره به صورت اعتقادی به جریان حزب الله لبنان کمک می کنیم.

جعفرزاده ایمن آبادی اضافه کرد: انتخاب میشل عون حکم شکست رژیم صهیونیستی بود و بخشی از این رژیم را زخمی کرد لذا در این وضعیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به بیروت لازم و مهم بود تا بتواند این انتخاب را به تثبیت برساند و به آنها کمک کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همراهی سعد حریری با حزب الله برای انتخاب میشل عون حاکی از اقدامات مثبت دیپلماسی و موفقیت سیاست خارجی کشورمان بود./photo_2016-11-12_11-44-47

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.