شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

هيچ کاري مهمتر از حل مشکل اشتغال جوانان نداريم

دوشنبه,۱۷ام خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلي جعفرزاده در نطق امروز خود در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه دولت يازدهم ميراث‌دار مشکلات زيادي است که به خاطر روحيه قانون گريزي دولت‌هاي نهم و دهم براي اين دولت به ارث مانده است اظهار کرد:‌ ما در مجلس کمک حال دولت هستيم و اين آمادگي را داريم که به اجراي اقتصاد مقاومتي کمک کنيم.

وي در ادامه افزود:‌ ما از دولت انتظار داريم که تکليف طرح آمايش سرزميني و پروژه‌هاي نيمه تمام را مشخص کند. دولت همچنين بايد بسته حمايتي از صنايع را ابلاغ کند تا صنايع از رکود خارج شود. ما همچنين اين انتظار را داريم که به بخش کشاورزي توجه بيشتري شود و وزارت جهاد کشاورزي در اين زمينه فعاليت بيشتري داشته باشد.

نماينده‌ مردم رشت در ادامه خاطر نشان کرد:‌ تضمين خريد محصولات کشاورزي، مکانيزه کردن توليدات کشاورزي، عدم استفاده از کود شيميايي؛ ارائه تسهيلات کم بهره و عدم واردات محصولات در حال تبديل شدن به آرزوهاي دست نيافتني هستند. ما با تلاش جهادي ديگر نيازي به واردات برنج و چاي نداريم و با تلاش دولت مي توانيم برنج ارزان قيمت ايراني را در اختيار شهروندان قرار دهيم.

جعفرزاده همچنين با اشاره به مشکلات زيست محيطي کشور اظهار کرد: در همه سخنان ما از محيط زيست صحبت مي‌شود اما دردي از محيط زيست درمان نمي‌ شود. چرا سازمان محيط زيست تدبيري در اين زمينه نمي‌کند؟

وي همچنين با تاکيد بر اين که دولت يازدهم و مجلس دهم هيچ کار مهمتري از حل مشکل اشتغال جوانان به خصوص جوانان تحصيل‌کرده ندارند اظهار کرد: جمله‌ي تکان دهنده‌ي رهبري درباره‌ي بيکاري جوانان جاي هيچ تعللي براي مسولان نگذاشته است.

نماينده مردم رشت همچنين خطاب به دولت گفت: دولت يازدهم برنامه ششم توسعه را مجددا به مجلس ارائه کند و آن را از کتاب آرزوها به چند صفحه کم حجم ولي واقعي تبديل کند.

جعفرزاده در پايان خواستار پرداخت معوقات جانبازان و ايثارگران و بازنشستگان آموزش و پرورش و جهاد کشاورزي و مبارزه با قاچاق ، بازنگري طرح رتبه بندي فرهنگيان، تکميل پروژه‌هاي نيمه تمام و ممانعت از دريافت حقوق ميليوني برخي از مسئولان شد و گفت: تابستان در پيش است و نبايد جاده‌هاي شمالي جاده‌هاي ترافيکي شبانه روزي باشند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.