شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده در تذکری خطاب به وزارت نیرو:

بسیاری از بخش های اطراف رشت مستعد تبدیل شدن به شهرستان هستند+صوت

دوشنبه,۲۳م آذر ۱۳۹۴ - سیاسی
77241_orig

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان ، خواستار اقدام هیأت رئیسه در مورد استعفای یکی از نمایندگان و عمل به آیین نامه در این زمینه شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تذکری خطاب به وزارت نیرو گفت: مشکل نوسان برق در بخش های شهرستان رشت باعث سوختن لوازم خانگی مردم شده است و کسی خسارت آنها را نمی دهد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود به عدم وجود سامانه فاضلاب بهداشتی در شهرستان رشت اشاره کرد و گفت: متأسفانه ۲ رودخانه منطقه، مسیری برای عبور فاضلاب شده که چهره بدی به شهر داده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به وزیر کشور، بیان کرد: بسیاری از بخش های اطراف حوزه انتخابیه مستعد تبدیل شدن به شهرستان هستند با این حال وزارت کشور مانع می شود.

وی همچنین به عدم وجود نمایندگی تأمین اجتماعی در بخش سنگر اشاره کرد و ادامه داد: مردم به علت عدم وجود نمایندگی تأمین اجتماعی به مشکل برخورده اند که در این خصوص بارها تذکر داده ام.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: وزارت نیرو چند سال است که وعده تقویت برق در بخش سنگر را داده است اما به آن عمل نکرده به طوریکه وسایل خانگی مردم به علت نوسان برق می سوزد و کسی پرداخت خسارت آنها را بر عهده نمی گیرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم با بیان اینکه احداث تصفیه خانه بخش سنگر متوقف شده، گفت: از وزارت راه و شهرسازی برای تعریض کناره‌گذر این منطقه تشکر می کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه منطقه امشت نشا سالیانه میزبان میلیون‌ها گردشگر است، گفت: با این حال سازمان اوقاف مانع توسعه این بخش به لحاظ ظاهر آن است و مردم نسبت به این قضیه معترض هستند.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: متأسفانه بخش خشک بیجار فاقد شعبه بانک مسکن است و همچنین باید جلوی انتقال دانشگاه پیام نوراز این بخش گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به هیأت رئیسه خاطرنشان کرد: رسیدگی به حقوق نمایندگان جزء اولین وظایف هیأت رئیسه است لذا می خواهم هر چه سریع‌تر به درخواست یکی از نمایندگان برای استعفا از سمت نمایندگی رسیدگی شود./

متن کامل نطق مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی

 

دوشنبه   ۱۳۹۴/۰۹/۲۳

بسم الله الرحمن الرحیم

 جناب آقای رئیس و همکاران محترم بهتر است بدانید :

شهر رشت فاقد یک فاضلاب بهداشتی است و دو رودخانه زرجوب و گوهر رود که می توانست زیباترین مناظر را برای شهر باران به ارمغان بیاورد تبدیل به لکه سیاهی بر دامان شهر رشت شده است . دو اکوسیستم زنده ، جلوی چشمان مردم شریف شهر رشت تبدیل به مسیر تردد فاضلاب های گندیده شده است .

 

از اینکه وزارت کشور مانع تقسیمات کشور شده است متعجبیم بخش های خمام و سنگر و کوچصفهان و لشت نشاء و خشکبیجار در وزارت کشور پرونده شهرستان شدنشان تکمیل است و استعداد شهرستان شدن را دارند اما ممانعت وزارت کشور از شهرستان شدن این بخش ها موجی از نارضایتی را در بین مردم این مناطق ایجاد کرده و مردم عدم توسعه یافتگی خودشان را از شهرستان نشدنشان می بینند که تقریباً درست است .

 

بخش سنگر با بیش از ۰۰۰/۷۰ مردم زحمت کش و متدین فاقد یک کمربند ی است و ادارات در این بخش نمایندگی ندارند و بدون هرگونه دلیل منطقی شعبه تامین اجتماعی تنزل یافته و به شهر دیگری انتقال پیدا کرده و بکرات در خصوص جمع آوری تامین اجتماعی سنگر اعتراض کردم اما نمی دانم چرا توجهی به نظر مردم سنگر نمی شود .

چند سالی است وزارت نیرو وعده ایجاد واحد پست برق ۲۰/۶۳ در سنگر را داده است ولی عدم اعتنا به وعده داده شده باعث حس بی اعتمادی در بین مردم شده است و در تابستان گذشته صدها دستگاه یخچال و تلویزیون و وسائل برقی مردم سنگر و توابع سوخته است ولی کسی پاسخگو نیست و مسئول پرداخت به مردم کیست ؟

- تصفیه خانه شهر سنگر که تقریباً به تمام استان آبرسانی می کند رها شده است .

- از وزارت راه بخاطر تامین اعتبار تعریض جاده سراوان ، سنگر ، کوچصفهان ، لشت نشاء ، زیبا کنار متشکرم اما عدم تعریض پل ها عامل افزایش تصادفات شده است که می بایست تدبیر ویژه شود .

 

- چرا اوقاف مانع رشد لشت نشاء شده است ؟ لشت نشااز لحاظ ظاهر شهری ، حداقل با پنجاه سال گذشته هیچ فرقی نکرده است شهر توسعه نیافته و مردم اعتقاد دارند مانع اصلی رشد لشت نشا اوقاف است چه کسی پاسخگوی این ظلم فاحش به مردم مظلوم لشت نشا است ؟

- چرا لشت نشا که هر ساله میزبان میلیون ها نفر مهمان است فاقد کمربندی است ؟

 

- خشکبیجاری های مظلوم سالیان سال است متقاضی یک شعبه از بانک مسکن هستند ؟ علت این همه مخالفت و مقاومت چیست ؟

- هیچکس حق ندارد دانشگاه پیام نور را از خشکبیجار انتقال دهد و بجای دیگری ببرد .

فایل صوتی 

http://www.shahedeshomal.ir/images/2015/12/00021.mp3

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.