شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده در تذکری خطاب به وزارت نیرو:

بسیاری از بخش های اطراف رشت مستعد تبدیل شدن به شهرستان هستند+صوت

دوشنبه,۲۳ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان ، خواستار اقدام هیأت رئیسه در مورد استعفای یکی از نمایندگان و عمل به آیین نامه در این زمینه شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تذکری خطاب به وزارت نیرو گفت: مشکل نوسان برق در بخش های شهرستان رشت باعث سوختن لوازم خانگی مردم شده است و کسی خسارت آنها را نمی دهد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود به عدم وجود سامانه فاضلاب بهداشتی در شهرستان رشت اشاره کرد و گفت: متأسفانه 2 رودخانه منطقه، مسیری برای عبور فاضلاب شده که چهره بدی به شهر داده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به وزیر کشور، بیان کرد: بسیاری از بخش های اطراف حوزه انتخابیه مستعد تبدیل شدن به شهرستان هستند با این حال وزارت کشور مانع می شود.

وی همچنین به عدم وجود نمایندگی تأمین اجتماعی در بخش سنگر اشاره کرد و ادامه داد: مردم به علت عدم وجود نمایندگی تأمین اجتماعی به مشکل برخورده اند که در این خصوص بارها تذکر داده ام.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: وزارت نیرو چند سال است که وعده تقویت برق در بخش سنگر را داده است اما به آن عمل نکرده به طوریکه وسایل خانگی مردم به علت نوسان برق می سوزد و کسی پرداخت خسارت آنها را بر عهده نمی گیرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم با بیان اینکه احداث تصفیه خانه بخش سنگر متوقف شده، گفت: از وزارت راه و شهرسازی برای تعریض کناره‌گذر این منطقه تشکر می کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه منطقه امشت نشا سالیانه میزبان میلیون‌ها گردشگر است، گفت: با این حال سازمان اوقاف مانع توسعه این بخش به لحاظ ظاهر آن است و مردم نسبت به این قضیه معترض هستند.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: متأسفانه بخش خشک بیجار فاقد شعبه بانک مسکن است و همچنین باید جلوی انتقال دانشگاه پیام نوراز این بخش گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به هیأت رئیسه خاطرنشان کرد: رسیدگی به حقوق نمایندگان جزء اولین وظایف هیأت رئیسه است لذا می خواهم هر چه سریع‌تر به درخواست یکی از نمایندگان برای استعفا از سمت نمایندگی رسیدگی شود./

متن کامل نطق مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی

 

دوشنبه   ۱۳۹۴/۰۹/۲3

بسم الله الرحمن الرحیم

 جناب آقاي رئيس و همكاران محترم بهتر است بدانيد :

شهر رشت فاقد يك فاضلاب بهداشتي است و دو رودخانه زرجوب و گوهر رود كه مي توانست زيباترين مناظر را براي شهر باران به ارمغان بياورد تبديل به لكه سياهي بر دامان شهر رشت شده است . دو اكوسيستم زنده ، جلوي چشمان مردم شريف شهر رشت تبديل به مسير تردد فاضلاب هاي گنديده شده است .

 

از اينكه وزارت كشور مانع تقسيمات كشور شده است متعجبيم بخش هاي خمام و سنگر و كوچصفهان و لشت نشاء و خشكبيجار در وزارت كشور پرونده شهرستان شدنشان تكميل است و استعداد شهرستان شدن را دارند اما ممانعت وزارت كشور از شهرستان شدن اين بخش ها موجي از نارضايتي را در بين مردم اين مناطق ايجاد كرده و مردم عدم توسعه يافتگي خودشان را از شهرستان نشدنشان مي بينند كه تقريباً درست است .

 

بخش سنگر با بيش از 000/70 مردم زحمت كش و متدين فاقد يك كمربند ي است و ادارات در اين بخش نمايندگي ندارند و بدون هرگونه دليل منطقي شعبه تامين اجتماعي تنزل يافته و به شهر ديگري انتقال پيدا كرده و بكرات در خصوص جمع آوري تامين اجتماعي سنگر اعتراض كردم اما نمي دانم چرا توجهي به نظر مردم سنگر نمي شود .

چند سالي است وزارت نيرو وعده ايجاد واحد پست برق 20/63 در سنگر را داده است ولي عدم اعتنا به وعده داده شده باعث حس بي اعتمادي در بين مردم شده است و در تابستان گذشته صدها دستگاه يخچال و تلويزيون و وسائل برقي مردم سنگر و توابع سوخته است ولي كسي پاسخگو نيست و مسئول پرداخت به مردم كيست ؟

تصفيه خانه شهر سنگر كه تقريباً به تمام استان آبرساني مي كند رها شده است .

– از وزارت راه بخاطر تامين اعتبار تعريض جاده سراوان ، سنگر ، كوچصفهان ، لشت نشاء ، زيبا كنار متشكرم اما عدم تعريض پل ها عامل افزايش تصادفات شده است كه مي بايست تدبير ويژه شود .

 

– چرا اوقاف مانع رشد لشت نشاء شده است ؟ لشت نشااز لحاظ ظاهر شهري ، حداقل با پنجاه سال گذشته هيچ فرقي نكرده است شهر توسعه نيافته و مردم اعتقاد دارند مانع اصلي رشد لشت نشا اوقاف است چه كسي پاسخگوي اين ظلم فاحش به مردم مظلوم لشت نشا است ؟

– چرا لشت نشا كه هر ساله ميزبان ميليون ها نفر مهمان است فاقد كمربندي است ؟

 

خشكبيجاري هاي مظلوم ساليان سال است متقاضي يك شعبه از بانك مسكن هستند ؟ علت اين همه مخالفت و مقاومت چيست ؟

– هيچكس حق ندارد دانشگاه پيام نور را از خشكبيجار انتقال دهد و بجاي ديگري ببرد .

فایل صوتی 

http://www.shahedeshomal.ir/images/2015/12/00021.mp3

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.