شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

هیجان غولهای اقتصادی اروپایی برای مبادله با ایران

سه شنبه,۳ام شهریور ۱۳۹۴ - اقتصادی

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با تاکید بر اینکه ایران یک بازار مصرف صرف نیست، یکی از دلایل مهم حضور مقامات اروپایی در ایران را هیجان آنها برای مبادلات اقتصادی با کشورمان دانست.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به حضور مقامات اروپایی در ایران به ارزیابی آثار و نتایج آن پرداخت و گفت: در نخستین وهله، این حضور موجب تلطیف فضای روانی بین المللی نسبت به ایران خواهد شد؛ به این معنا که آن فضای رسانه ای که چندهزار شبکه تلویزیونی صهیونیستی و غربی علیه ایران تدارک دیده بودند و با ساخت برخی فیلمها چهره ناپسندی از کشورمان ایجاد کرده بودند، درکنار حضور مقامات اروپایی در ایران، نوعی تردید و دوگانگی در ملتها ایجاد خواهد کرد و آنها به این باور خواهند رسید که آن تصاویر رسانه ای و فیلمها دروغ و صرفا برای مشغول کردن اذهان جهانیان بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین، کشورهای اروپایی بعد از تحریم متوجه شدند که آمریکا کلاه گشادی سرشان گذاشته و خود او به صورت غیرواسطه ای، اجناس و کالاهای مورد نیاز را به ایران میفروخته ولی بقیه کشورها را تحریم کرده است و با این کار توانست مبادلات اقتصادی خود را حفظ کند.

وی تاکید کرد: این عامل باعث شد سران این کشورها به تکاپو بیفتند و به سمت ایران بیایند؛ اما در این مسیر نباید فراموش کرد که ملت ایران نمی تواند ظلمی که برخی ازاین کشورها در دوران تحریم انجام داده بودند، به سادگی از یاد ببرد؛ ضمن آنکه در مورد برخی از این کشورها نمی توانیم دوره تخاصم صدساله گذشته را فراموش کنیم؛ لذا آنها باید ذهن مردم ایران را متقاعد کنند که چهره خبیث گذشته را ندارند.

این نماینده مجلس همچنین ادامه داد: کشورهای غربی باید بدانند، ایران یک بازار وارداتی برای آنها نخواهد شد؛ بلکه کشور ما یک مجموعه اقتصادی فعال و پویا دارد و اگر کشوری به هر دلیل ارتباطش را با ایران قطع کرد، او متضرر شد چراکه جمهوری اسلامی توانست خودش را در قالب یک اقتصاد مقاومتی به جایگاه مطلوبی برساند.

جعفرزاده با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی که خواهان مراوده با ایران هستند، ابرقدرت عرصه اقتصادی به شمار می روند، توضیح داد: اگرچه نمی توان انکار کرد که این کشورها غول اقتصادی هستند ولی غولتر شدن آنها مستلزم داشتن رابطه اقتصادی با ایران است؛ یعنی در میان چند کشور اروپایی هم طراز، هرکدام بتواند با ایران ارتباط منطقی و اقتصادی خوبی بر قرار کند، از سایرین پیشی خواهد گرفت.

وی بیان کرد: به دلیل تحریم، ایران توانست زیرساخت های اقتصادی خود را تا حد زیادی مرمت کند؛ اکنون ما به دنبال افزایش صادرات هستیم و به نقطه ای رسیده ایم که حرفی برای گفتن داریم.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تاکید کرد: این عقلانیت و عقلاییت در مجتهدین اقتصادی کشور وجود دارد که دندان طمع را از کشورهای غربی و اروپای جداکنند و ایران را یک بازار صرف وارداتی نشان ندهند؛ بلکه باید به دنیال این باشند که از این فرصت ها برای ارتقای سطح دانش تولیدی استفاده شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.