شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

خجسته در تشریح دستاوردهای هیأت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید:

هیچکدام از نمایندگان به جز آقای جعفرزاده در هیأت تحقیق و تفحص حضور نیافتند

چهارشنبه,۳ام شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه سوم شهریورماه در نشست خبری با حضور خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بانک دی با اسناد جعلی کار می‌کرد و فاقد اساسنامه بود، گفت: پیگیری کردیم و اساسنامه قانونی تدوین شده است و بانک مرکزی نظارت دقیق بر بانک دی پیدا کرد.

وی از اختلاس 7 میلیارد تومانی یکی از مدیران تشکیلات بانک دی خبر داد و اظهار داشت: پیگیری کردیم این مدیر دستگیر شد و مبالغ به بیت‌المال بازگردانده شد.

خجسته از بازگشت هتل «سفیدکنار» در بندر انزلی که بالای صد میلیارد تومان ارزش داشت و دو حکم هم گرفته بود به بنیاد شهید خبر داد و گفت: املاکی نیز با تبانی و کلاهبرداری از دست رفته بود که در جریان تحقیق و تفحص بازگردانده شد. از جمله ساختمان مرکزی بانک دی و اموال در اختیار شرکت‌های کوثر را برگرداندیم.

وی با اشاره به اینکه هیأت تحقیق و تفحص با ایجاد رعب و وحشت در دل متخلفین سعی در بازپس‌گیری اموال بیت‌المال داشت خاطرنشان کرد: میلیاردها تومان از شرکت‌های اقتصادی «کوثر» که به غارت رفته شده بود برگردانده شد.

*دست سلطان شکر از معاملات در شرکت‌های اقتصادی قطع شد

رئیس هیأت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید گفت: دست سلطان شکر از معاملات در شرکت‌های اقتصادی قطع شد و وضعیت او را که در شرکت «سبحان» کارهای عجیب کرده بود تعیین تکلیف کردیم.

وی با اعلام معرفی افراد متخلف در شرکت‌هایی همچون «تهران الکترونیک» به دادگاه‌ها تصریح کرد: کلیه پرونده‌ها و قراردادها ضابطه‌مند شد و یا اگر مشکلی داشت به دادگاه معرفی شد.

*وام‌های مشکوک‌الوصول بانک دی برگردانده شد

خجسته از بازگردانده شدن صدها میلیارد تومان وام‌های مشکوک‌الوصول با فشار هیأت تحقیق و تفحص خبر داد و گفت: این وام‌ها تضامین نداشته و اعتبارسنجی نشده بودند.

*همه دستگاه‌های نظارتی را وارد تحقیق و تفحص کردیم

وی با اشاره به اینکه هیأت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید همه دستگاه‌های نظارتی را وارد فرایند کرد،‌بیان داشت:‌ تبانی در خرید و فروش آهن قراضه میان مسئولان مربوطه و شرکت‌های شخصی بدین ترتیب صورت گرفته که آهن را کیلویی 325 تومان خریداری کرده و به مبلغ 850 تومان به بانک دی فروخته بودند و در نتیجه 280 میلیارد تومان طی یک قرارداد سوری پول بیت‌المال را غارت کردند که تعیین تکلیف شد و از حلقوم مفسدان اقتصادی بیرون کشیده شد.

*

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هیچ گاه از پیگیری مفاسد رخ داده در پرونده بنیاد شهید عقب‌نشینی نخواهد کرد، گفت: در جریان این پرونده ملکی را 47 میلیارد تومان ارزش‌گذاری کرده بودند در حالیکه ارزش واقعی آن 5 میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه شرکت توسعه «دیدار ایرانیان» با رازش مالی و ملکی 2 هزار میلیارد تومان در اختیار مجموعه‌ای قرار گرفته بود، تصریح کرد: در سال 93 این شرکت اعلام ضرر کرد و در سال 94 ، 20 میلیارد تومان سود داد در حالیکه اگر این مبلغ در بانک باشد بالای 400 میلیارد تومان سود به آن تعلق می‌گیرد.

رئیس هیأت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید موارد ذکر شده را گوشه‌ای از دستاوردهای این تحقیق و تفحص خواند و گفت: شخصا شبانه‌روز و تا ساعت 2 و 3 نیمه شب مشغول کار بودم و هیچ کدام از نمایندگان مجلس به جز آقای جعفرزاده ایمن‌آبادی در هیأت تحقیق و تفحص حضور نیافتند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.