شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

وجود دوازده هزار ایثارگر فاقد شغل معسر

سه شنبه,۷ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه ۱۲هزار ایثارگر فاقد شغل در کشور وجود دارد، اختصاص کمک معیشت ماهانه معادل حقوق کارکنان دولت به ایثارگران معسر فاقد شغل را گام مثبت مجلس در حمایت از این قشر ارزیابی کرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در توضیح وضعیت معیشتی ایثارگران معسر فاقد شغل، گفت: بر اساس آمار غیررسمی 12 هزار آزاده و ایثارگر در کشور فاقد شغل بوده و از وضعیت معیشتی نامناسبی نیز برخوردارند، این افراد در جنگ بوده و دچار عارضه شدند اما در کمیسیون پزشکی از کار افتاده محسوب نشدند.

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این افراد به دلیل اینکه فاقد شغل و درآمد هستند باید تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گیرند، تصریح کرد: نمایندگان در جریان بررسی لایحه بودجه سال جاری مبلغی را برای کمک معیشت ماهانه این افراد معادل حقوق کارکنان دولت درنظر گرفتند که با مبلغ اختصاص داده شده مجموع این افراد یعنی 12 هزار نفر را می‌توان تحت پوشش قرار داد لذا انتظار می‌رود بنیاد شهید و امور ایثارگران این افراد را مورد توجه قرار دهد.

وی افزود: مبنای سازمان خدمات دهنده به آزادگان، جانبازان و رزمندگان یعنی بنیاد شهید وامور ایثارگران، حمایت و تحت پوشش قرار دادن ایثارگرانی‌ است که به طور کلی ازکارافتاده شدند اما نیاز است تا از افراد معسری که از کارفتاده محسوب نشدند هم حمایت شود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی یادآور شد: حمایت از 12 هزار رزمنده‌ای که آسیب جسمی و روحی بسیار دیده و اسیر شدند اما به هر دلیل از کار افتاده کلی نیستند ولی فاقد شغل و درآمد بوده و از هیچ نهادی هم حقوق دریافت نمی‌کنند ضروری است.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از ابتدای سال 94 همه کسانی که در مناطق جنگی و در دوران اسارت دچار عارضه شده و مورد تایید دستگاه متولی قرار گرفتند تا زمانی که حقوق از جایی دریافت نکنند تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند که با مصوبه سال جاری مجلس ایثارگران فاقد شغلی که از کارافتاده نیستند نیز 5 مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ پیشنهاد مصوب الحاقی 168 لایحه بودجه سال 95 عبارت است از: دولت مکلف است از محل اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که براساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی‌باشند، تا زمانیکه فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حقوق کارکنان دولت را پرداخت کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.