شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

وزارت‌امورخارجه دلیل دیدار نماینده پوتین با رئیسی را برای مردم شفاف‌سازی کند!

جمعه,۸ام اردیبهشت ۱۳۹۶ - سیاسی

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع دیدار نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه- ولادیمیر پوتین- با حجت الاسلام رییسی بعد از اعلام کاندیداتوری وی برای ریاست جمهوری ۹۶ به عنوان دیدار نماینده ویژه امور ادیان رئیس جمهوری روسیه با تولیت آستان قدس گفت: برای دیدارهای خارجی پروتکل خاصی داریم و همه دیدارهای خارجی باید با مجوز دستگاه های امنیتی و وزارت امور خارجه باشد در حالی که این دیدار مشخص نیست تحت این ضوابط بوده است یا خیر.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: این که نماینده روسیه در شرایطی که روسیه ابهاماتی در خصوص دخالت در انتخابات کشور دیگری را پیرامون خود دارد- با یک کاندیدای ریاست جمهوری دیدار کند باید با مجوز و نظارت وزارت خارجه باشد و از اساس ضرورت آن نیز مبهم است.

وی ادامه داد: انتظار داریم وزارت خارجه این دیدارها به خصوص این دیدار را شفاف کند و همچنین در مورد تنظیم این دیدارها دقت کافی را داشته باشد.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان این که انتظار می رود گزارش این دیدار برای تنویر افکار عمومی و رفع شبهات انتخاباتی منتشر شود، گفت: هر نهاد و موسسه ای نمی تواند با طرح عنوان های مختلف دیدار خارجی ان هم در برهه های حساس تاریخی داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: این که خارج از عرف دیپلماسی در چنین برهه حساسی با یک کاندیدای ریاست جمهوری دیداری رخ دهد، با توجه به روابط و سبقه تاریخی روابطی که با روسیه داریم و بعضا شاهد سوابق سوئی نیز در این خصوص بوده ایم دلیل روشنی ندارد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ایشان پیش از این نیز تولیت آستان قدس را داشتند، چرا در این برهه این دیدار رخ داده است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: دیدارهای خارجی که بین کاندیداهای ریاست جمهوری و مسئولان خارجی در هر رده و پستی صورت می گیرد باید برای مردم توضیح داده شود که به چه دلیل بوده، چه مسائلی مطرح شده و چه مسائلی حل شده است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.