شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

وزارت ارشاد باید قاطعانه از مجوزی که به فیلم رستاخیز داده است دفاع کند

چهارشنبه,۲۹ام مهر ۱۳۹۴ - فرهنگی

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس با اشاره به جای خالی فیلم “رستاخیز” در اکران‌ آثار سینمایی مرتبط با ایام سوگواری امام حسین(ع)، تصریح کرد: مدیران ارشاد برای تصمیم‌گیری در خصوص فیلم‌ها باید بنا را بر نظر اکثریت مراجع بگذارند و اگر باز هم مقصود حاصل نشد، به مذاکره و تبادل نظر با آنها بنشیند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به عدم اکران فیلم سینمایی «رستاخیز» اشاره کرد و گفت: این فیلم سینمایی می‌توانست در ایام سوگواری امام حسین(ع) به نمایش برسد و جای خالی نبود اثری مناسب برای این روزهای سینما را پر کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه آرای مراجع در مورد این فیلم متفاوت است، افزود: مدیران ارشاد باید بنا را بر نظر اکثریت بگذارند و اگر باز هم مقصود حاصل نشد، به مذاکره و تبادل نظر با علما بنشیند چراکه نشان دادن چهره غیرمعصومین به لحاظ فقهی امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: مدیران وزارت فرهنگ مسئولیت عدم اکران چنین فیلمی را تمام و کمال بپذیرند و اگر یقین دارند مجوزی که به این فیلم داده شده عاری از مشکل است باید راه‌های اکران آن و جلب نظر علما نیز را هم پیدا کنند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد باید قاطعانه از مجوزی که به فیلم رستاخیز داده است دفاع کند، از رویکرد یک بام و دو هوا انتقاد کرد و افزود: مگر می‌شود به یک فیلم که چند سال تولید آن طول کشیده، اجازه ساخت داد و در لحظه اکران مانع از نمایش آن شد؟!

وی تاکید کرد: بهتر است منطق و عقلانیت را سر رشته کارهای خود قرار داد چراکه اسلام باعقلانیت سر و کار  دارد  و انتظار می رود وزارت ارشاد رفتار جدی‌تری در پیش بگیرد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با تاکید بر اینکه وزارت ارشاد باید در صدور مجوز ساخت و نمایش نهایت دقت و موارد مختلف را مد نظر داشته تا پس از صدور جرأت دفاع از اثر تولیدی خود را داشته باشند، اضافه کرد: اگرچه فیلم رستاخیر در دوران مدیران قبلی اجازه ساخت گرفته است، اما مدیران فعلی ارشاد باید ازحق و حقوق این فیلم دفاع کنند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.