شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

وزارت نفت،حافظ ذخایر و منابع ملی کشور است

سه شنبه,۵ام اردیبهشت ۱۳۹۶ - سیاسی

افتتاح طرح‌های مختلف در صنعت نفت بیانگر حرکت وزارت نفت در مسیر اقتصاد مقاومتی است، وزارت نفت با افتتاح فازهای مختلف پارس جنوبی از ذخایر و منابع ملی ایران به خوبی حراست کرده است.
————————————————
به گزارش شانا، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به افتتاح اخیر پروژه‌های مختلف در صنعت نفت کشور اشاره کرد و گفت: این گونه فعالیت‌ها بیانگر حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است، بدون تردید افتتاح فازهای مختلف پارس جنوبی و همچنین افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس، سدی در برابر هدر رفت منابع ملی است.

وی افزود: در حالی که کشور قطر در میدان‌های مشترک نفت و گاز، برداشت بیشتری از ایران داشته است، افتتاح و بهره‌برداری از فازهای پارس جنوبی در شرایط کنونی دستاوردی بزرگ در حوزه نفت و گاز برای ایران به شمار می‎آید.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در صنعت نفت و گاز طی دولت یازدهم تصریح کرد: متاسفانه برخی در برابر چنین طرح‌های عظیمی چشمان خود را بسته و یا بی انصافی‌هایی انجام می‌دهند و عنوان می‌کنند که این طرح‌ها مربوط به دولت گذشته است، اگر این پروژه‌ها به دولت گذشته تعلق داشت چرا خودشان آن‌ها را افتتاح نکردند؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: وزارت نفت با تلاش‌ها و اقدام‌های خود اجازه نداد که منابع ملی که متعلق به مردم ایران است توسط دیگر کشورها برداشت شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.