شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

وزارت کشاورزی باید از شکل یک وزارت اداری و تشکیلاتی خارج شود

سه شنبه,۲۱ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - اقتصادی
نماینده  مردم رشت درمجلس با بیان اینکه  واردات شیر خشک قلب دامداران را  بدرد آورد است،گفت:وزارت کشاورزی باید از شکل یک وزارت اداری و تشکیلاتی خارج شود و مانند درمانگاهای بهداشت روستایی،واحدهایی در روستاها برای توسعه صنعت کشاورزی دایر کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت دامداران درکشور،گفت:چرا باید دامدار حمل ونقل شیر به مبادی شهر را برای فروش  به عهده بگیرد تا هزینه های حمل ونقل  بر هزینه تولید شیر افزوده شود و این درحالی است که دولت می تواند با  یک حرکت جهادی با حضور در روستاها شیر را درمحل خریداری کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید در قلب روستاها  فعالیت کند،یادآورشد:هزینه تولید دربخش کشاورزی بسیار بالا است؛زیرا ما به سمت مکانیزه شدن صنعت کشاورزی با یک برنامه ریزی اقتصادی حرکت  نکردیم.

وی ادامه داد: صنعت دامداری نیازمند تقویت  اقتصادی است؛بدین معنا که باید هزینه های جاری نهاده های دامی به نحو کارشناسانه ای کاهش یابد و ازهمین رو دولت با خریداری محصول دامدار درمحل می تواند هزینه های حمل ونقل  را کاهش دهد و ازطرفی دیگر با کاهش نهاده های دامی می توانیم  هزینه های تولید دام را  برای پرورش محصول باکیفیت کاهش دهیم.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود:امید دامدار در صنعت دامداری فروش شیر و  فرآرودهای گوشتی  است  و بدین معنا  هیچ توجیه منطقی ندارد که ما  اجازه  واردات شیر خشک  را صادر کنیم.

وزارت کشاورزی به جای استقرار در ساختمان های شیشه ای  باید در قلب روستاها  حضور یابد

جعفرزاده ایمن آبادی،افزود:وزارت کشاورزی باید از شکل  یک وزارت اداری و تشکیلاتی خارج شود و با یک حرکت جهادی در روستاها  حضور پیدا کند و این درحالی است که  وزارت کشاورزی باید  مانند درمانگاهای بهداشت  روستایی،واحدهای  در روستاها  برای توسعه صنعت کشاورزی  دایر کند.

عضوکمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس،یادآورشد:وزارت کشاورزی به جای استقرار در ساختمان های شیشه ای  باید در قلب روستاها  حضور یابد؛زیرا روستاها در عرصه صنعت  کشاورزی رها شده اند و این درحالی  است که  برای افزایش سطح  کشت  و  هدفمند شدن راندمان آب  و واکسیناسیون  طیور  باید وزارت کشاورزی با دایرکردن  مراکزی در روستا،چرخه  توسعه صنعت کشاورزی  را هدفمند کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.