شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

درخواست مهندس جعفرزاده ازوزیر بهداشت

وضعیت کنونی بیمارستان رازی جوابگوی نیازهای مراجعین نیست

پنج شنبه,۷ام آبان ۱۳۹۴ - اجتماعی

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی  در نامه ای به وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خواستار توجه ویژه وزارت خانه به بیمارستان رازی رشت شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: هرساله با صرف مبالغ قابل توجهی از محل درآمدها و یا ردیف های وزارتی ، تعمیر در سازه های فرسوده این مرکز که بعضاَ  قدمتی بیش از نیم قرن دارند انجام می شود و طبیعی است که بشکل مطولب نتیجه نداده است.

وی افزود: تعداد تخت فعال بیمارستان رازی در حال حاضر کفایت خدمات رسانی به مراجعین را ندارد و از وزیر بهداشت می خواهیم با توجه به نظام سطح بندی منابع ساختاری که تا سال 1394 تعداد 320 تخت و تعداد 84 تخت دیالیز و 32 تخت اورژانس ستاره دار دیده شده است ، دستور جایگزینی بیمارستان بجای بیمارستان فعلی در فضای طرح جامع بیمارستان رازی را از محل  بودجه های ملی صادر نمایند.

مهندس جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد : بخش های همویالیز ، رادیو ترابی ، جراحی عروق و توراکس ، ریه ، عفونی و هماتولوی علیرغم اینکه جزء بافت جدید می باشند از فضا و ساختار قابل قبول و استاندارد برخواردار نیست.

وی اظهار داشت : سایر بخش ها ی درمانی و اداری از فضای کاملا نامطلوب رنج  می برند و بخش های اورژانس ، پوست و پاویون نیازمند بازنگری جدی هستند و پیشنهاد می شود ارزیابی دقیق کارشناسی از امکان ساخت یک  ابر بیمارستان صورت پذیرد و امید رفع مشکل در بلند مدت برای جمیع مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مرکز درمانی رازی بوجود آید.

IMG_0002

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.