شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده:آقای رییس جمهور

وعده هایی که به مردم دادید چه شد؟

یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۱ - سیاسی

به گزارش شاهد شمال به نقل  دیارمیرزا  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  عضو کمیسیون برنامه و بودجه  مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نطق خود در صحن علنی مجلس گفت: همه دوستان می دانند حضور آقای رئیس جمهور در مجلس به درخواست خود ایشان بوده است نه برنامه ریزی مجلس پس آقای رئیس جمهور می توانست به نحوی برنامه ریزی کنند که حرف و درد دل مردم را بشنوند نه حرف نمایندگان را زیرا نمایندگان از خودشان حرفی ندارند و هر حرفی است حرف مردم است . می شود اینگونه نتیجه گیری کرد که آقای رئیس جمهور برخلاف  همه فرمایشاتشان تمایلی برای شنیدن حرفهای مردم ندارند .

وی افزود: انتظار می رفت در ماههای پایانی دولت ما گزارشی از عملکرد دولت داشته باشیم اما متاسفانه بعد از هفتمین سال تازه دولت برنامه های جدید به مجلس می آورد.

جعفرزاده خطاب به رئیس جمهور گفت: گوش های ما خسته شده است از شنیدن واژه هایی همچون کاهش وابستگی به نفت و توزیع عادلانه ثروت؛ و از این حرف های تکراری. به جای توزیع ثروت فقر توزیع شده ، ۷۵ میلیون نفر در این کشور دارند یارانه می گیرند و هیچکس با هدفمندی مخالف نیست چرا مغلطه می کنید ما با توزیع بی ضابطه پول و افزایش نقدینگی مخالفیم و بر مخالفت های خودمان نیز اصرار داریم.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه متهم کردن مخالفان به مفسدان اقتصادی و سیاسی وزن دولت را کاهش می دهد، گفت: اگر بحثی مطرح می شود انتظار می رود که کارشناسی جواب داده شود .

وی افزود: رئیس جمهور فرمودند من حرف محرمانه ای ندارم اما من به ایشان می گویم که ما خیلی حرف محرمانه داریم فقط به خاطر اینکه خود را سرباز رهبری می دانیم و نمی خواهیم مشکلات به سطح جامعه کشیده شود آنها را انتقال نمی دهیم.

جعفرزاده در ادامه با اشاره به برخی از قول ها و وعده های رئیس جمهور که عملی نشده است، گفت: ۷ برنامه ، اصلاح سیستم بانکی، اصلاح سیستم گمرکی، اصلاح سیستم مالیاتی، حفظ ارزش پول ملی، سیستم توزیع کالا از جمله این وعده ها بود و امروز انتظار می رفت رئیس جمهور گزارشی از اینها می داد که این وعده هایی که داده شده به کجا رسیده است.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور در سال ۱۳۸۴ وعده کردید نرخ تورم تک رقمی خواهد شد امروز با غول نقدینگی هیچ گاه این امر محقق نخواهد شد. مافیای نفت چه شد ؟ قرار بود نفت سر سفره مردم بیاورید اما امروز صحبت از قالی و حصیر است . از نفت گفتید این گونه شد دیگر از قالی و حصیر چیزی نگویید. آقای رئیس جمهور از باغ و ویلای هزار متری خبری نیست شما گفته بودید خوب نیست ایرانی ها در آپارتمان های کوچک زندگی کنند ما راضی به همان آپارتمان های کوچک هستیم. سرنوشت مسکن مهر را ببینید.

وی افزود: می خواستم بپرسم که سرنوشت سهام عدالت چه شد یادم افتاد که خردادماه انتخابات است . خرداد ماه که انتخابات است مطمئنم که سهام عدالت تحقق پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به وعده رئیس جمهور برای رفع بیکاری گفت: رئیس جمهور در سفر استانی سال ۸۴ قول داده بود که بیکاری ریشه کن شود، در سفر سال ۸۶ گفت بیکاری خشکیده می شود، در سال ۸۸ گفت قول می دهم خبری از بیکاری نباشد ، آقای رئیس جمهور ۶ میلیون بلوط هدر رفته را دیدید کاش این ۵-۶ میلیون جوان بیکار را هم دارند مانند شمع آب می شوند را هم می دیدید.

اوضاع نابسمان ایثارگران و مطالبات بازنشستگی ایثارگران ، آزادگان بماند در جلسه بعدی .

 

فایل صوتی نطق مهندس جعفرزاده 

 majles.lite

 1. اصلاح دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۱۴:۱۲

  بی نظمی و بی انظباطی مالی و اداری، بی ارزش کردن تلاشهای مدبران سالهای گذشته، بی احترامی به مسئولین سالهای گذشته، درشت گوئی وبی حرمتی در جلسات رسمی خارج از کشور، هدر دادن منابع و در آمدهای کشور، پایه گذاری فساد ریشهای در سیستمهای اجرائی کشور و ده ها از این دست ازدست آورد ایشان بوده که معلوم نیست چگونه باید اصلاح شود.

 2. بابک دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۱۴:۳۴

  زنده باد مهندس.پرچمدار گیلان بزرگ

 3. محمّد دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۱۸:۴۹

  فقط باید گفت متشکریم دکتر جان که حداقل مثل بعضیها در دفاع از موکلیتان با هیچکس تعارف ندارید این است سرباز ولایت….

 4. سینا دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۲۰:۴۷

  درود بر نماینده غیور مردم گیلان
  حرف دل مردم رو زدید جناب مهندس

 5. میثم دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۲۱:۵۵

  از آقای جعفرزاده بخاطر حرفهای روشنگرانه در مجلس سپاسگزاریم.

 6. حسین بهرامی دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۲۲:۱۳

  احسند عالی بود فرزند خلف میرزا کوچک افتخار گیلان

 7. مهتاب دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۲۳:۵۹

  از اینکه فرمودید ما جوانهای بیکار مثل شمع در حال آب شدن هستیم واقعا ممنونیم…..

 8. جمشید دی ۲۸, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹

  باسلام.ممنونم.مولایم حیدرکرارعلی مرتضی یارو یاورتان باد.آفای جعفرزاده زنده باشی.

 9. امير دی ۲۸, ۱۳۹۱ ۱۱:۲۵

  مرسي مهندس عزيزازاينكه پرچمدارراه شهداهستيدممنون

 10. خادم الشهدا دی ۲۸, ۱۳۹۱ ۱۷:۴۲

  از سخنرانی هوشمندانه شما متشکریم مهندس

 11. بیژن صلاحت دی ۲۹, ۱۳۹۱ ۰۹:۳۲

  درود بر بر شما بزرگ مرد گیلانی

 12. حسين دی ۲۹, ۱۳۹۱ ۲۰:۲۱

  اقاي مهندس ، ازشما انتظار ،طرح مشكلات كشور راداشتيم ،متشكريم اميدواريم سايرين به جاي اينكه دررشت سخنراني اتشين كنند ازشما درس شجاعت بگيرند در مجلس درد دل شش ميليون جوان مدرك دار وقابل به كار را بيان كنند، البته چون فاميلها همه به لطف انها سر كار هستند ، كسي را بيكار نمي پدارند تا برايشان قدمي بر دارند،شجاعت اين مرد گيلاني ستودني است…………..

 13. حسين دی ۲۹, ۱۳۹۱ ۲۰:۳۱

  اقاي مهندس ، ازشما انتظار ،طرح مشكلات كشور راداشتيم ،متشكريم اميدواريم سايرين به جاي اينكه دررشت سخنراني اتشين كنند ازشما درس شجاعت بگيرند در مجلس درد دل شش ميليون جوان مدرك دار وقابل به كار را بيان كنند، البته چون فاميلها همه به لطف انها سر كار هستند ، كسي را بيكار نمي بينند تا برايشان قدمي بر دارند،شجاعت اين مرد گيلاني ستودني است…………..

 14. س-ی دی ۳۰, ۱۳۹۱ ۱۸:۵۹

  از سخنرانی آتشین حضرت عالی در خصوص بیکاری جوانان و… کمال تقدیر و تشکر را دارم 11 نماینده گیلان از شما درس یاد بگیرند.

 15. هادی بهمن ۲, ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷

  سخنرانی جنابعالی یادآور شجاعت مرحوم مدرس شد.به امید اینکه سایر نمایندگان نیز نماینده مردم باشند.

 16. شهرام کریمی بهمن ۲, ۱۳۹۱ ۱۳:۱۹

  جناب مهندس با تشکر از سخنرانی بسیار به حق جنابعالی و از اینکه دقیقاً حرفهایی که در مد نظر بیشتر افراد جامعه بوده را مطرح کردید کمال تشکر را داریم

 17. سعید بهمن ۲, ۱۳۹۱ ۲۳:۳۰

  سلام
  من به عنوان یک شهروند بومی به خود افتخار میکنم از این که فردی را انتخاب کرده ام که بسیار شجاع و با درایت است و من تا جایی که یادم هست چنین مسولی رو در شهرمان ندیده بودم که ازهیچ نهادی ابایی نداشته باشد.
  زمانی که سخنان ایشان از رادیو پخش می شد من به خود میبالیدم که چه عجب یک نفر حرف دل مردم این شهر رو به گوش مسولین بالا دست رسوند و به آن ها تذکر داد.
  درضمن کل صحبت های مهندس جعفر زاده رو در وبلاگم به خاطر حمایت از ایشان گذاشتم.

 18. مشکات بهمن ۴, ۱۳۹۱ ۲۰:۲۳

  خرداد ماه سال آینده رئیس جمهور تعویض خواهد شد.سوال من از آقای مهندس این است که مشکلات اقتصادی ایران یعنی بیکاری و تورم و بی ارزش شدن پول ملی با رفتن ایشان برطرف خواهد شد یا خیر ؟
  در این صورت گفتمان نمایندگان مجلس در ارائه راهکار برای برون رفت از این تنگنای اقتصادی پس از رفتن آقای احمدی نزاد چه خواهد بود؟

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.