شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

در گفت وگو با"برنامه رویداد رادیو گفت وگو"

پرداخت یارانه به استفاده کنندگان از کارت سوخت!

یکشنبه,۲۴ام مرداد ۱۳۹۵ - سیاسی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به طرح تشویقی و تنبیهی مجلس در خصوص استفاده از کارت سوخت توسط رانندگان وسائط نقلیه گفت: کسانیکه از کارت سوخت استفاده می کنند، مشمول دریافت یارانه خواهند شد.
غلامعلی جعفرزاده در گفت وگوی تلفنی با ” برنامه رویداد رادیو گفت وگو” بانک اطلاعاتی کارت های سوخت را از جمله نکات مثبت این طرح عنوان کرد و پیچیدگی قانون بودجه 95 را، دلیل حذف کارت سوخت در سال جدید دانست.

وی ادامه داد: «ما اعتقاد داریم کارت سوخت باید بماند اما مدلی که در بودجه وجود داشت را حذف کردیم؛ بنابراین از این به بعد کارت سوخت حفظ نخواهد شد.»
جعفرزاده سیاست تشویقی یا تنبیهی را بعنوان طرح مورد نظر مجلس در حفظ کارت سوخت عنوان و ابراز امیدواری کرد که این طرح در صحن مجلس به کسب آرا و تصویب منجر شود.
وی در توضیح این مطلب گفت: «سیاست تشویقی بدین معناست که کسانیکه از کارت سوخت استفاده می کنند، مشمول دریافت یارانه خواهند شد و اگر از کارت سوخت استفاده نکردند، باید از کارت جایگاهی و بنزین تمام شده معادل فوب خلیج فارس استفاده کند.»
اهداف مفسده انگیز بدنبال حذف کارت سوخت!
جعفرزاده بار دیگر اشاره کرد که کارت سوخت از بین نخواهد رفت و بر لزوم ایجاد انگیزه استفاده رانندگان از کارت های سوخت شخصی تاکید کرد.
این نماینده مجلس ادامه داد: «یکی از اظهار نظرهای وزارت نفت، حذف کارت سوخت بود که مجلس به شدت با آن مخالفت کرد. تلاش داریم کارت سوخت را حذف نکنیم و مدل های انگیزشی ایجاد کنیم تا مردم راغب به استفاده از کارت سوخت شوند.»
جعفرزاده وجود کارت های سوخت را منجربه کاهش سرقت خودرو عنوان کرد و گفت: «پشت حذف کارت سوخت مسائل مفسده انگیز وجود دارد و ما برای جلوگیری از آن اصرار داریم کارت سوخت بماند که از قاچاق، رانت و ایجاد برخی کمپین ها جلوگیری می کند.»/

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.