شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

پرونده وام بانک جهانی در گیلان بسته شد

دوشنبه,۸ام خرداد ۱۳۹۱ - اجتماعی

: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: پروژه بانک جهانی در مدت پنج سال به اتمام رسیده و پرونده پرداخت وام آن به شرکت آبفای استان بسته شده است.
حمید‌ روشن‌روان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت پروژه بانک جهانی در استان اظهار کرد: پروژه بانک جهانی به مدت پنج سال به اتمام رسید و پرونده مبالغی که قرار بود به صورت وام در اختیار شرکت آب و فاضلاب شهری استان قرار گیرد بسته شد و توانسته‌ایم در این مدت بخش عمده‌ای از تعهدات خود در پروژه بانک جهانی را اجرایی کنیم.

وی اجرای شبکه‌های فاضلاب و آب، احداث مخازن ذخیره آب و ساخت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را از جمله پروژه بانک جهانی عنوان کرد و افزود: این پروژه‌ها در مناسبت‌های مختلف مانند دهه فجر و هفته دولت وارد مدار بهره‌برداری شده است.

مدیر عامل آبفای گیلان، با اشاره به اجرای طرح فاضلاب رشت ابراز کرد: طرح فاضلاب شهر بزرگ رشت در چند فاز تعریف شد و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، اکنون فاز نخست آن برای 63 هزار متر مکعب در شبانه‌روز طراحی شده که عملیات اجرایی و تکمیلی آن در حال انجام است.

وی، با بیان اینکه پروژه فاضلاب رشت نقش مهمی در حفظ محیط زیست دارد، تصریح کرد: بهره‌برداری کامل پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب رشت مردم استان را از مزایای آن برخوردار می‌کند.

روشن‌روان تامین اعتبار فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب رشت را از طریق اعتبارت ملی، بانک جهانی ذکر کرد و افزود: بقیه فازهای این پروژه از محل اعتبارات بانک ملی که در اختیار ما قرار داده می‌شود، انجام می‌گیرد.

وی، شبکه‌های سنتی فاضلاب رشت را حدود 700 کیلومتر بیان کرد و گفت: این شبکه کار جمع‌آوری و انتقال فاضلاب را انجام می‌دهد که مشکلی برای مردم رشت ایجاد نشود.

این مسئول از اجرای طرح‌های جدیدی آبفای استان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: امسال روش جدید واگذاری به طراحان و پیمانکاران برای طراحی تصفیه‌خانه انجام می‌شود و در این طرح به هیچ عنوان دخالت نمی‌کنیم و طراح و پیمانکار طرح را تهیه کرده و در مناقصه شرکت می‌دهند که برنده انتخاب شود.

وی، درباره مزایای اجرای طرح مذکور، تصریح کرد: این طرح واگذاری زمان را کوتاه می‌کند و نواقص طرح توسط پیمانکار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و هزینه آن کاهش می‌یابد و با این اقدام در راستای برون‌سپاری که مورد تایید دولت و مقام معظم رهبری بوده است، گام برمی‌داریم.

روشن‌روان، از احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در رودسر، آستارا و لنگرود در سال جاری خبر داد و یادآور شد: امسال طرح آبرسانی به آستارا نیز آغاز می‌شود.

وی، اجرای مرحله دوم آبرسانی به شهر منجیل و توسعه شبکه آبرسانی چابکسر را از دیگر برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب گیلان در سال جاری ذکر کرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.