شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

پنجاه و هشت روز دیگر مهلت اجرای آزمایشی قانون خدمت‌رسانی به ایثارگران به اتمام می رسد

سه شنبه,۴ام آبان ۱۳۹۵ - ایثار و شهادت

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از نزدیک شدن به مهلت پایان اجرای آزمایشی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افزود: مهلت 5 ساله اجرای آزمایشی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران 58 روز دیگر یعنی 2 دی ماه سال جاری به اتمام می رسد که اگر اقدامی از سوی دولت و مجلس شکل نگیرد از 3 دی ماه دیگر نمی توانیم این قانون را اجرا کنیم.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در کمال تاسف دولت و بنیاد شهید تلاشی برای ارایه لایحه ای برای دائمی کردن این قانون نکردند لذا مجلس برآن شد تا اقدامی در این زمینه انجام دهد.
وی  تصریح کرد: بر این اساس نمایندگان تلاش کردند تا در دائمی کردن قوانین یعنی دائمی کردن احکام در برنامه های توسعه، قانون خدمت رسانی به ایثارگران را دائمی کند اما شورای نگهبان به آن ایراد اصل 75 و اصل 160 قانون اساسی را وارد کرد.
وی با بیان اینکه نمایندگان بر این باور هستند که ایراد اصل 160 قانون اساسی به دائمی کردن قانون خدمات رسانی به ایثارگران از سوی شورای نگهبان پذیرفته شده نیست، افزود: این قانون در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد و نمایندگان بخشی از این قانون را نیز در قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) اصلاح کردند که این نشان می دهد اصل 160 وارد نیست زیرا چند ماه قبل نمایندگان به اصلاح قانونی دست زدند که مجمع تشخیص آن را تصویب کرده بود لذا این مهم نشان می دهد ایراد اصل 160 وارد نیست.
جعفرزاده ایمن آبادی درباره ایراد اصل 75 قانون اساسی که از سوی شورای نگهبان اعلام شد، تاکید کرد: این ایراد نیز پذیرفته شده نیست زیرا 70 درصد خدمات قانون جامع ایثارگران را سازمان هایی غیر از بنیاد شهید می دهند که این بار مالی برای بنیاد ندارد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: درحالی که نمایندگان تلاش دارند تا قانون آزمایشی خدمات رسانی به ایثارگران به یک مرحله قابل قبولی برسد، بنیاد شهید نامه ای به شورای نگهبان می نویسد تا ایراداتی به اصلاح نمایندگان وارد کند.
جعفرزاده گفت: امروز ( سه شنبه 4 آبان) در صحن مجلس تلاش کردیم تا نمایندگان با حذف کل ماده الحاقی 5 لایحه دائمی کردن برنامه های توسعه که به دائمی کردن قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران مربوط می شد، مخالفت کنند تا کل ماده 5 به عنوان اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس، به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود./2434

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.