شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

پنجره واحد گمرکی از قاچاق جلوگیری کرده است

دوشنبه,۲ام اسفند ۱۳۹۵ - اقتصادی

پنجره واحد گمرکی از قاچاق جلوگیری کرده است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مجلس با اشاره به نامه «محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت به «علی طیب نیا» وزیر اقتصاد و اموردارایی در خصوص توقف فعالیت سامانه پنجره واحد گمرکی، گفت: هر سازمانی مشکلات خاصی دارد گمرک نیز از این قاعده مستثنی نیست ، یکی از عمده مشکلات گمرک را می توان عدم مدیریت واحد دانست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : پنجره واحد گمرکی از اقدامات شایسته این سازمان به شمار می آید و امیدواریم این طرح مورد حمایت همه به ویژه وزیر صنعت قرار گیرد.

جعفرزاده گفت : این سامانه از قاچاق جلوگیری کرده و موجب کاهش روز افزون آن در کشور شده است و همه باید کمک کنیم تا میزان واردات قاچاق روز به روز کاهش یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با اگزیم نیوز به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره قاچاق اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این باره فرمودند قاچاق خنجری از پشت به نظام و لازمه حذف آن فعال کردن گمرک است.

در این راستا گمرک هم با برنامه های عملیاتی و خوب خود از جمله پنجره واحد موفقیت چشمگیری در این حوزه داشته و بسیاری از مشکلات را مرتفع کرده است.

جعفرزاده درباره منافع پنجره واحد گمرکی گفت: سالهاست که بسیاری از کشورها از این سیستم استفاده می کنند و موفقیت های بسزایی را از آن خود کرده اند. با وجود اینکه ما دیر اقدام کردیم ممانعت و کارشکنی و توقف سامانه پنجره واحد گمرکی سیاست درستی نخواهد بود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.