شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

پیشنهاد مهندس جعفرزاده به دکتر روحانی در راستای تسهیل، مساعدت و حل مسکل مسکن ایثارگران

جمعه,۱۲ام آذر ۱۳۹۵ - سیاسی

 

‍  جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم؛

 

با احترام، با عنایت به حمایت همه جانبه حضرتعالی از قشر مکرم خاندان معظم شهدا و ایثارگران و بدلیل وجود مشکلات مسکن این قشر مورد تکریم امام راحل و مقام معظم رهبری و دولتمردان بزرگوار، متن پیشنهادی ذیل الذکر جهت الحاق و افزودن به مصوبه ۷۸۲۶۶/ت ۵۳۲۸۷ ه مورخ ۱۳۹۵/۰۶/۲۸ هیئت محترم وزیران در راستای تسهیل و مساعدت در حل مشکل مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۵ محضر گرامیتان تقدیم می گردد .

 

**متن الحاقی پیشنهادی اصلاح مصوبه هیئت محترم وزیران در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن ایثارگران ۱۳۹۵ **
در راستای مساعدت به حل مشکل مسکن ایثارگران مشمول در سال ۱۳۹۵ با الحاق و افزودن بندهای ذیل به آئین نامه اجرایی ۷۸۲۶۶ ت ۵۳۲۷۸ ه مصوب ۱۳۹۵/۰۶/۲۸ هیئت محترم وزیران :
۱. ایثارگران مشمول که در سنوات قبل ، تا میزان سقف تسهیلات سال ۱۳۸۹ از تسهیلات مسکن ایثارگری استفاده نموده و دارای مسکن نامناسب بوده و متقاضی تبدیل به احسن نمودن مسکن خود می باشند، چناچه تا پایان سال ۱۳۹۴ تسهیلات قبلی خود را تسویه نموده باشند می توانند از تسهیلات مجدد خرید با رعایت اولویت بندی استفاده نمایند .
۲. همسران جانبازان و آزادگان متوفی ( با یکسال سابقه اسارت یا بیشتر) و فرزندان متاهل جانبازان و آزادگان متوفی ( با یکسال سابقه اسارت یا بیشتر)، همانند فرزندان شهید از یک فقره تسهیلات مسکن خرید یا ساخت با رعایت اولویت بندی بهره مند میگردند .
۳. فرزندان متاهل جانبازان پنجاه (۵۰) درصد و بالاتر، فرزندان متاهل آزادگان دارای (۳) سال و بالاتر سابقه اسارت از یک فقره تسهیلات مسکن خرید یا ساخت با رعایت اولویت بندی بهرهمند می گردند .
۴. دولت موظف است ترتیبی اتخاذ نماید تا بانک های عامل مکلف گردند، تسهیلات ایثارگری مشمولین را در طی طول دوره بازپرداخت از طریق شرکت های بیمه معتبر، تحت پوششی کامل بیمه حوادث شامل ( طوفان ، سیل ، زلزله، آتش سوری در بیمه عمر و حوادث ) قرار دهند .
امید است با عنایت به دغدغه شخصی حضرتعالی و دولت محترم تدبیر و امید به امور خانواده شهدا و ایثارگران و اهتمام به حلی امور این قشر مکرم جامعه، دستورات مقتضی صادر و اقدام لازم بعمل آورند .

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم فهیم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی

3343

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.