شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

پیش‌نویس نشست آستانه،وضعیت سوریه را متحول می کند

پنج شنبه,۳۱ام فروردین ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه نشست آستانه در ابتدا بدون حضور ایران برگزار می شد و نتایج آن بسیار کمرنگ بود، گفت: بعد از حضور پررنگ ایران در نشست آستانه و در کنار ترکیه و روسیه، فضای مذاکرات تغییر کرد و به سمت منطقی شدن پیش رفت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با یادآوری این مطلب که هر توافقی در منطقه بدون اخذ نظر و مشارکت کشورمان به نتیجه نمی رسد، بیان داشت: تمام طرف های حاضر در نشست ابراز امیدواری کرده اند با پیش نویسی که در این نشست ها تهیه می شود، تحول اساسی در سوریه انجام شده و از کشتار کودکان بی گناه که توسط آمریکا صورت می گیرد، ممانعت به عمل آید.

وی افزود: نشست آستانه در حال حاضر از زمانی که جمهوری اسلامی به صورت جدی به قضیه ورود پیدا توانسته است مثمرثمر واقع شود چرا که نقش صلح طلبی جمهوری اسلامی نسبت به ترکیه و روسیه در جایگاه بهتری واقع شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تصریح کرد: عملکرد آمریکا و عربستان و حمایت از تروریسم باعث می شود اگر حتی در این نشست ها حضور و در حل مشکلات مشارکت داشته باشند، افکار عمومی واکنش نشان دهد چرا که اعتماد عمومی از آنها به واسطه رفتارهای دوگانه یا چندگانه سلب شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در بین کشورهای حاضر در نشست آستانه، جمهوری اسلامی به میزان زیاد، روسیه متوسط و ترکیه نیز بسیار کم نشان دادند متقاضی حل مشکلات منطقه هستند و همین کشورها هستند که کارنامه بهتری نسبت به آمریکا و عربستانی دارند که بود و نبود آنها در جریان مذاکرات فایده ای ندارد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.