شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

چاره ای جز تمدید برنامه پنجم توسعه نداریم

یکشنبه,۲ام اسفند ۱۳۹۴ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، از ضرورت تمدید برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: با عدم تصویب لایحه بودجه ۹۵ کل کشور تا پایان سال جاری نقش نظارتی دیوان محاسبات حذف خواهد شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، با اشاره به کمبود وقت برای بررسی لوایح بودجه 95 کل کشور و برنامه ششم توسعه، گفت: به دولت در خصوص احصاء الزامات بودجه ای برنامه ششم تذکر داده شده بود تا به این ترتیب موادی که برای بودجه مورد استفاده است مصوب و مبنا قرار داده شود؛اما این مهم عملیاتی نشد.

راهی به جز تمدید برنامه پنجم نداریم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چاره ای جز تمدید برنامه پنجم توسعه برای یک سال دیگر نداریم، تصریح کرد: بررسی و تصویب برنامه پنجم توسعه زمانی در حدود 7 ماه در مجلس طول کشیده و درحال حاضر نمی توانیم در فاصله یک ماهه یا 20 روزه لایحه برنامه ششم را بررسی و تصویب کنیم.

وی با اشاره به ضرورت تصویب لایحه بودجه 95 کل کشور تا پایان سال جاری، تصریح کرد: بودجه 95 باید در این مدت باقی مانده به تصویب برسد تا کشور در زمینه هزینه ها پرداخت ها با مشکل مواجه نشود و بتواند با برنامه ریزی حرکت کند.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:پیشنهاد من این است که به جای بررسی بودجه چنددوازهم ،بودجه 95 قبل از پایان سال جاری بررسی و تصویب شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه کمیسیون ها درخصوص بررسی بودجه 95 کل کشور کار خود را آغاز کرده اند، گفت: می توان بودجه 95 را در همین فرصت اندک به تصویب رساند.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر قرار باشد بودجه سال 95 چند دوازدهم شود؛نقش نظارتی دیوان محاسبات حذف می شود و خسارت های گسترده ای رخ خواهد داد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.