شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی:

کارخانه خواران دندان طمع را از زمین رشت الکتریک بکشند

پنج شنبه,۱۰ام اسفند ۱۳۹۶ - استانی

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به خبر مبادله زمین کارخانه رشت الکتریک با ۶۰ واحد آپارتمان لوکس با پادرمیانی یکی از وزارتخانه‌ها، گفت: بنده از صحت و سقم این خبر اطلاعی ندارم اما اینکه چه کسی خریده، فروخته یا از کدام حزب، جناح و یا همسر چه کسی بوده، تفاوتی ندارد و باید برخورد شود.

وی ادامه داد: ما از همان زمان اعلام کردیم که مراجع قضایی و حقوقی باید به این موضوع ورود کرده و با بررسی‌ها خیانت‌های پشت پرده این واگذاری و تعطیلی چنین کارخانه‌ای که به جرأت در خاورمیانه بدون رقیب بود را شفاف‌سازی کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه متأسفانه به بهانه اجرای اصل ۴۴ کارخانه رشت الکتریک را واگذار کردند، اظهار کرد: اکنون تنها از این کارخانه یک زمین سوخته باقی مانده است زیرا تمام تجهیزات آن را برای پرداخت قسط اول فروختند و دیگر اثری از آن باقی نمانده است.

جعفرزاده‌ایمن‌آبادی ادامه داد: صنایع کارخانه رشت الکتریک با تولیدات آلمانی قابل رقابت بود، مردم از محصولات این کارخانه استقبال کرده و در هر جا حتی در فرودگاه مهرآباد هم نمایشگاه محصولات این کارخانه وجود داشت.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه ماشین‌آلات و کارخانه از میان رفته و اکنون با توسعه شهری زمین آن در بهترین نقطه شهر قرار گرفته است، افزود: مردم اجازه نمی‌دهند که کسی بخواهد در محل این کارخانه مجتمع تجاری یا مسکونی بسازد و به سمت برج سازی بروند لذا کسی برای این موضوع دندان تیز نکند.

وی تأکید کرد: امیدوار بودیم روزی یک نفر واقعیت را به مردم بگوید که چرا این کارخانه با آن برند و تولیدات عالی به وضعیت کنونی و یک زمینه سوخته رسیده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به اینکه برای پیگیری این موضوع و برخورد با متخلفان چه ارگانی باید وارد شود، گفت: مجموعه‌ای باید از بیت‌المال محافظت کند و براین اساس در تمام استان‌ها کارگروهی برای این موضوع وجود دارد و اکنون آنها باید با ورود به این پرونده نحوه واگذاری و این سرانجام را بررسی و پیگیری کنند.

جعفرزاده‌ایمن‌آبادی با تأکید بر اینکه هر روز قیمت زمین این کارخانه در حال افزایش است، بیان کرد: با توسعه شهری زمین این کارخانه در کنار باغ بزرگ محتشم در رشت قرار گرفته و قیمت آن رو به افزایش است.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: مردم رشت بسیار ناراحتند که صنعتی با آن کیفیت نابود شده و امیدوار بودند که حداقل با ورود دستگاه‌ها و تکنولوژی جدید یک صنعت جایگزین در زمین این کارخانه برای اشتغالزایی ایجاد شود.

وی گفت: تصور می‌کنم برای زمین کارخانه رشت الکتریک نقشه بدی می‌کشند و براین اساس بنده با کارگروه حفظ بیت‌المال در استان همکاری کرده و این موضوع را به صورت جدی پیگیری خواهم کرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.