شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

کاهش ۳/۶ درصدی نرخ بیکاری در گیلان

شنبه,۱۶م آبان ۱۳۹۴ - سیاسی
jfnnamed

مهندس غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس در جلسه کارگروه اشتغال گیلان که عصر امروز(۱۶ آبان) در سالن اجتماعات شهید انصاری استاندرای گیلان در رشت برگزار شد، گفت: براساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در گیلان ۳/۶ درصد کاهش داشته است.

 وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای راستی آزمایی در این حوزه می‌توان تغییرات بیمه‌ای را در این جلسات بیان کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص بهبود فضای کسب و کار در کشور، گفت: با مقایسه این گزارش در ۱۶ فصل گذشته مشخص می‌شود گیلان عمدتاً رتبه‌های اول و بعضاً رتبه دوم را داشته است.

وی موفقیت در حوزه بهبود فضای کسب و کار را متعلق به مردم گیلان دانست و گفت: سرمایه گذاری که می‌خواهد در گیلان سرمایه گذاری کند به محیط کسب و کار نگاه می‌کند و اگر به هر دلیل در این آمار تشکیک شود، به ضرر استان است.

جعفرزاده اعلام کرد: گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نتیجه تحقیقات بیش از ۳۰۰ مرکز اقتصادی کشور در ۲۱ شاخص است که بیان می‌کند سرمایه گذار می‌تواند در گیلان سرمایه گذاری کند.

وی تصریح کرد: اگر رسانه ما در این گزارش اشکال کند نمی‌شود سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری مجاب کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: اکنون که مجموعه بسیار قوی پژوهشی و تحقیقاتی کشور به صورت ملی که هیچ کس نمی‌تواند در آن دخالت داشته باشد موفقیتی را اعلام می‌کند باید از آن برای توسعه گیلان استفاده کنیم.

 وی در ادامه با اشاره به وجود ۱۱۱ نفر با ۵۸۰ میلیارد تومان بدهکار معوق در گیلان، گفت: ۱۰ شرکت نیز به صورت مجزا ۳۷۰ میلیارد تومان به سیستم بانکی استان بدهکارند.

جعفرزاده، خواستار تشکیل کمیته‌ای برای وصول مطالبات بانکی در گیلان شد و گفت: باید به شکلی این مطالبات به چرخه نظام بانکی ما بیاید تا بتوانیم پاسخگوی سایر متقاضیان بشیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.