شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی:

کسری بودجه پنجاه و هفت هزار میلیاردی در بودجه سال گذشته

جمعه,۲۹م بهمن ۱۳۹۵ - سیاسی
IMG_3086

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات تفریغ بودجه ۹۴، گفت:حدود ۹۳ درصد از تعهدات مصرفی دولت در بودجه ۹۴ عملیاتی شده است که در مصارف عمومی دولت ۸۸ درصد، مصارف اختصاصی ۷۱ درصد و مصارف بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت ۹۷ درصد بوده است که این نشان دهنده این است که مصارف عمومی دولت بیشتر دیده شده است.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه جمع مصارف عمومی دولت در سال ۹۴، حدود ۸۸ درصد بوده است، افزود:در بخش هزینه ای که همان حقوق و دستمزد است، ۱۰۰ درصد پرداخت شده، اما در تملک دارایی های سرمایه ای  ۵۰ درصد و تملک دارایی های مالی ۹۲ درصد تحقق یافته است.

۱۱۴ هزارمیلیارد تومان درآمد؛۱۷۱ هزارمیلیارد تومان هزینه  در سال ۹۴

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: از ۱۱۴ هزار میلیارد تومان درآمدی که در سال ۹۴ تحقق یافت، ۱۷۱ هزار میلیارد تومان هزینه کردیم، که در سال ۹۴ کشور ۵۷ هزار میلیارد تومان کسری و انحراف بودجه داشت.

وی یادآور شد:تملک دارایی های دولت از ۶۷ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده، ۲۶ میلیارد تومان تحقق یافت، که ۴۰ هزار میلیارد تومان از تملک دارایی های سرمایه ای و ۲۰ هزار میلیارد تومان از تملک دارایی های مالی برداشته شد، تا ۵۷ هزار میلیارد تومان کشری بودجه پوشش داده شود.

پرداخت هزار و ۲۶۱ میلیارد تومان به ۱۰ شرکت زیانده دولتی در سال ۹۴

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه ۱۰ شرکت دولتی در سال ۹۴ زیانده بودند که از منابع دولتی هزار و ۲۶۱ میلیارد تومان برای کمک به این شرکت های زیانده پرداخته شده است،افزود:همچنین ۱۲۴ شرکت دیگر علاوه بر ۱۰ شرکت دیگر زیان ده بودند که به ۲شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب روستایی ۱۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده تا بتوانند زیاندهی خود را جبران کنند که در مجموع ۱۳۴۵ شرکت دولتی در سال ۹۴ زیانده بودند.

شرکت های دولتی در دریافت تسهیلات بانکی داخلی بیش از ۴۳ درصد موفقیت نداشته اند

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه شرکت های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مجاز بودند،  که ۶۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات داخلی جذب کنند،تصریح کرد: همچنین پیبش بینی شده بود شرکت های دولتی ۱۳ هزارمیلیارد تومان وام های خارجی جذب کنند، که در تسهیلات بانکی داخلی بیش از ۴۳ درصد موفقیت نداشته اند و تنها ۲۸ هزارمیلیارد تومان دریافت کردند و در وام های خارجی حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان و ۸۳ درصد موفق بوده اند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.