شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

کشوری که درراستای اقتصادمقاومتی حرکت می‌کند باید مطابق قانون عمل کند

چهارشنبه,۱۸ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

در حالی که قرار بود دولت لایحه بودجه سال جاری را 15 آذرماه به مجلس ارائه دهد به دلیل همزمانی ارائه آن با برنامه ششم توسعه، ارائه لایحه بودجه با تاخیر مواجه شده است. دولت اعلام کرده که تا چند هفته آینده لایحه را به مجلس ارسال می‌کند. اما حتی تاخیر چند روزه تاکنون واکنش‌هایی را داشته است. از عذرخواهی سخنگوی دولت تا تخلف خواندن این تاخیر از جانب رئیس مجلس.

.

.

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه

کشوری که در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند باید مطابق برنامه و قانون عمل کند تقاضای بنده از دولت با تمام گرفتاری‌هایی که دارد این است که مدال افتخار را از دست ندهد که بعد از 12 سال بودجه را مطابق قانون اساسی ارائه کرده است، به هر حال ضعف دولت در این باره این است که در ارائه بودجه طبق قانون اساسی عمل نکرده‌است.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت

دولت می‌توانست بودجه 95 را 15 آذرماه به مجلس تقدیم کند، اما چون مجلس خواستار ارائه بودجه 95 و برنامه ششم توسعه به‌صورت همزمان بود، نتوانستیم ارائه دهیم و به مجلس گفتیم که ظرف چند هفته آینده بودجه 95 و برنامه ششم توسعه را تقدیم می‌کنیم.
دولت تاکنون 48 ساعت از ارائه لایحه بودجه تخلف کرده. من از طرف خودم و دولت بابت تاخیر در ارائه لایحه بودجه عذرخواهی می‌کنم و بابت ماه‌ها و سال‌هایی که در دهه‌ گذشته نیز بودجه با تاخیر به مجلس ارائه شده نیز عذر می‌خواهم!

 

علی لاریجانی، رئیس مجلس

تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه تخلف است و دولت باید هر چه سریع‌تر لایحه بودجه را ارائه کند.

جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه

بنا بود دولت به موقع به وظایف خود عمل و برنامه و بودجه را همزمان ارائه کند و بعد از مجلس بررسی برنامه و بودجه را دنبال کند و تصویب بودجه را بعد از برنامه انجام دهد.این تعویق کار را برای مجلس تا حدودی مشکل می‌کند. به عقیده بنده اما باز هم با اگر با تاخیر 15 روزه برنامه را ارائه کند مجلس می‌تواند تا فاصله انتخابات بررسی‌ها را به اتمام برساند.

مجید انصاری، معاون پارلمانی دولت

بنابر تاکید رئیس‌جمهور در تلاشیم برنامه ششم توسعه و برنامه بودجه سال آینده را به‌صورت همزمان و در اسرع وقت تقدیم مجلس کنیم.
نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.