شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

یکی از مهمترین اقدامات دولت آینده در حوزه گردشگری باید آزادسازی و پاکسازی سواحل باشد!

یکشنبه,۲۴ام اردیبهشت ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه برخی نهادها و ارگان های خاص و دولتی بخش زیادی از سواحل را در اختیار دارند، گفت: بسیاری از مردم در فصل تابستان قصد عزیمت به سواحل شمالی را دارند، اما متاسفانه این ارگان ها با در اختیار داشتن بخش زیادی از سواحل راه دسترسی مردم را بسته اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ساحل دریا برای عموم مردم بوده و نباید استفاده از آن را اختصاصی کرد، افزود: متاسفانه امروزه مردم در استفاده از منابع طبیعی خدادادی همانند ساحل دریا محروم هستند، چراکه اشخاص حقیقی و حقوقی سواحل را به تسخیر خود درآورده اند.

مهمترین اقدامات دولت آینده در حوزه گردشگری باید آزادسازی و پاکسازی سواحل باشد

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه قانون آزادسازی سواحل به درستی اجرا نشده است، ادامه داد:در اطراف سواحل، برخی ارگان ها با هدف ارائه خدمات تفریحی به کارمندان خود ساختمان ها و اردوگاه هایی ساخته اند، اما این ساختمان ها عملا به ویلای شخصی مسئولان و مدیران تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات دولت آینده در حوزه گردشگری باید آزادسازی و پاکسازی سواحل باشد، یادآور شد:دریا جزء انفال بوده و آزادسازی آن برای استفاده عموم باید در دستورکار دولت دوازهم قرار گیرد، لذا یک نهاد نمی تواند در آن تصرف کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به هزینه بالای نگهداری مجموعه های تفریحی نهادهای دولتی، تصریح کرد: مجموعه های دولتی باید ساحل را به مردم تحویل دهند و دستگاه متولی این سواحل را مدیریت و حفاظت کرده تا اشخاص حقیقی و حقوقی در آن تصرف نکنند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.