شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

یک شهردار تنها با ثبات مدیریتی می تواند پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد

پنج شنبه,۲۸ام مرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی برثبات مدیریت شهری تاکید کردو گفت : یک شهردار تنها با ثبات مدیریتی می تواند پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد.

غلامعلی جعفرزاده در گفت و گو با گیل خبر در رابطه با استیضاح احتمالی شهردار لشت نشاء و بحث برکناری وی بعد از هفت ماه بیان داشت: آن چیزی که ما به عنوان نمایندگان مجلس در مساله شورا و شهرداری ها تاکید فراوان داریم بحث ثبات مدیریتی است، شورای شهر به عنوان نهاد نظارتی در شهرداری محسوب می شود و باید سعی کند که با انتخاب شهرداران شایسته و توانمند بر توسعه و خدمات رسانی در شهر نقش داشته باشد و با پیگیری مطالبات مردم به شهروندان پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از نقاط ضعف شوراها که تنها مختص به گیلان نیست عدم تعامل با شهرداران است که مشاهده می کنیم فردی را منصوب و خیلی سریع وی را برکنار می کنند، در این صورت فرصت چندانی برای خدمت رسانی و رشد شاخص های شهری باقی نمی ماند و اعضای شورا جزء بیان استیضاح شهردار چیز دیگری در کارنامه خود باقی نمی گذارند.

نماینده رشت همچنین تصریح کرد: اصل کلی و پیشنهاد ما به اعضای محترم شورای شهرستان رشت همین توجه به ثبات مدیریتی است، وگرنه یک نماینده قدرتی دال بر دخالت در جزئیات کار اعضای شورا ندارد و اعضای شورا مختارند که از شهردار پاسخ بخواهند.

وی افزود: شهردار نیز بر پایه همین اصل ثبات مدیریتی می تواند نسبت به مطالبه نگری مردم اقدام کند و پاسخگوی اعمالش باشد که بعد نگوید که من فرصتی نداشتم .

جعفرزاده همچنین تاکید کرد: اگر بحث تخلفی پیش آمده نهادهای نظارتی وجود دارد که باید اسناد تخلف را به آنها تحویل داد و نباید به دلیل تخلفاتی که هنوز محرز نشده و نهادهای نظارتی قانونی در استان و کشور ورود نکرده اند بحث تغییر مدیریت را در دستور کار قرار دهیم. وی همچنین خاطرنشان کرد: در رابطه با شهردار لشت نشاء هم همین اصول کلی ثبات مدیریت صادق است، مردم انتظار ندارند که هر از چند گاهی ما بحث تغییر شهرداران را در دستور کار قرار دهیم و وقت خودمان را با برگزاری مراسم و تودیع معارفه با دعوت از مهمانان بسیاری از سطح استان مشغول کنیم، باید نسبت به این مسائل حساسیت و توجه بیشتری داشت، این عدم ثبات مدیریت موجب می شود که در آینده نه تنها شهروندان و شهردار دچار ضعف و یاس شوند بلکه شاید اعضای شورا نیز در آینده با تصمیمات کلانی که در سطح کشور گرفته می شود وظایف نظارتی خود را کم کنند که باید به آن توجه بیشتری کرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.