شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

‌قبح زمین‌خواری در منطقه حیران شکسته شده است

یکشنبه,۱۵ام شهریور ۱۳۹۴ - اجتماعی

زمین‌خواری در‌ منطقه حیران از سال 82 آغاز شده و اکنون نزدیک به 200 تا 400 ویلا در این منطقه از استان گیلان وجود دارد.

 

مهندس غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرگزرای دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، با بیان اینکه اکنون تخلفات ‌آنقدر گسترش یافته است که به صورت یک رویه عادی درآمده و قبح زمین‌خواری در منطقه شکسته شده است، تصریح کرد: اکنون برخی متخلفان، طلبکار و مدعی داشتن سند هستند و خود را مالک می‌دانند.

 

جعفرزاده افزود: بخشی از مسئولان نظام در سه قوه و بیشتر قوه مجریه در تصاحب زمین‌ها و ساختن ویلاها شریک هستند، البته باید اذعان کرد که دستگاه‌های نظارتی نیز ضعیف عمل کردند.

 

این نماینده با اشاره به اینکه متأسفانه در دولت‌های نهم و دهم، بیشترین تخلف در این منطقه انجام شد، گفت: اکنون هم به جای سیاسی کردن مسأله و اینکه چه مسئولانی یا در چه دولت‌هایی این اقدامات خلاف قانون را انجام داده‌اند، باید با هر کسی که تخلف کرده، برخورد شود.

 

جعفرزاده تخریب همه ویلاهای غیرقانونی با لودر را خواست مردم منطقه «حیران» دانست و ادامه داد: باید با لودر همه ویلاهای غیرقانونی ساخته شده در منطقه را تخریب کنند و دشت را به طبیعت مردم منطقه بازگردانند، زیرا نظر مردم این است که اگر مسئولان در عزم خود برای برخورد با زمین‌خواری صادق هستند،‌ تنها با این کار می‌توانند عزم خود را نشان بدهند، عزمی که اقتدار نظام در برخورد با تخلفات را نیز نشان می‌دهد.

 

وی با ذکر نمونه‌ای دیگر از گفته‌های مردم، اضافه کرد: در گذشته اگر چند گوسفند یک کشاورز یا دامدار به زمین‌های منطقه می‌رفت، با شکایت و پیگیری‌های بسیاری از سوی سازمان‌های مسئول مانند منابع طبیعی مواجه می‌شد، حالا مردم می‌پرسند که وقتی با مردم عادی آن طور سختگیری می‌شد، این ویلاها چه‌طور ساخته شد؟

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.