شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

درخواست مهندس جعفرزاده از دکتر نوبخت:

۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار مازاد بر اعتبارات ابلاغی برای استان گیلان

یکشنبه,۱۸م بهمن ۱۳۹۴ - سیاسی
eng_jafarzadeh

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفت: توسعه روستایی راهبردی جهت بهبود زندگی اقتصادی و اجتماعی گروههای ساکن روستا بر مبنای افزایش تولید و بهره وری و ایجاد اشتغال و غیره برای جامعه روستایی می باشد که بر این اساس و در طی برنامه های مختلف توسعه کشور طرح های هادی روستایی بعنوان یک سند و راهبرد جامع بمنظور تحقق اهداف فوق و ساماندهی فیزیکی و کالبدی بافت روستایی کشور مطرح می باشد.
وی افزود:بر همین اساس در برنامه پنجم توسعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف به تهیه طرح هادی کلیه روستاهای بالای بیست (۲۰) خانوار شده است ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان نیز همین امر را در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ در دستور کار خود قرار داده و مجدانه در تحقق این امر تلاش می نماید .
رئیس مجمع نمایندگان گیلان خاطرنشان ساخت: استان گیلان دارای دو هزار و یک (۲۰۰۱) روستای بالای بیست (۲۰) خانوار بوده که در تعداد پانصد و هشتاد و پنج (۵۸۵ ) روستا اجرای طرح هادی صورت پذیرفته است .
نماینده مردم رشت گفت: شاخص بهره برداری این استان از اجرای طرح هادی بیست و نه (۲۹) درصد بوده و با توجه به این شاخص که در کشور سی و نه (۳۹) درصد می باشد و این استان حداقل دارای ده (۱۰) درصد عقب ماندگی می باشد .
وی ادامه داد: برای جبران این عقب ماندگی لازم است در دویست (۲۰۰) روستای این استان اجرای طرح هادی انجام گردیده که برای تحقق این منظور نیاز به اعتباری بمنظور هفتصد میلیارد  ریال مورد نیاز می باشد .
جعفرزاده با اشاره به به عقب ماندگی چشمگیری که این استان نسبت به استانهای دیگر کشور افزود:درصورت تامین اعتبار سالیانه دویست و پنجاه میلیارد ریال مازاد بر اعتبارات ابلاغی ، این استان قادر خواهد بود پس از گذشت سه سال به شاخص کشوری نزدیک شود

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.