شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مجریان،ناظرین و کاندیدهای انتخابات منافع خود را بر منافع ملی ارحج ندانند

پنج شنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۴ - سیاسی

نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی بر لزوم التزام مجریان، ناظرین و شرکت کنندگان در انتخابات به قانون تاکید کرد و گفت که هیچ کدام از اجزای انتخابات نباید منافع خود را بر منافع ملی ارجح بدانند.

غلامعلی جعفرزاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اظهار کرد: اگر در همه مراحل انتخابات و برای همه اجزای انتخابات چه مجریان چه ناظرین و چه شرکت کنندگان در انتخابات قانون مبنا قرار گیرد در این صورت منطقی پشت تحرکات آنها وجود خواهد داشت و درنتیجه مقبولیت لازم را پیدا می‌کنند.

وی با تاکید بر این که دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات و کاندیداها نباید منافع شخصی و گروهی و حزبی خود را ملاک قرار دهند افزود:‌ دراین صورت شادابی و نشاط در انتخابات حاکم خواهد شد اما اگر قرار باشد منافع شخصی مورد توجه قرار گیرد ذائقه مردم تلخ خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه در تمام دنیا هر انتخابات یک رفراندوم تلقی می‌شود ‌یاد آور شد: حضور حداکثری در انتخابات به معنی یک رفراندوم حداکثری و ابراز رضایت مردم است.

جعفرزاده ادامه داد: در انتخابات پیش رو هم اگر چه رد صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت قدری بیشتر از حد مورد انتظار بود اما بدون تخریب هم می‌توانیم به سمت یک فضای معقول و منطقی درانتخابات پیش برویم تاکام مردم هم تلخ نشود و انشاء الله در هفتم اسفند ماه انتخابات پرشور ونشاطی داشته باشیم که همه در آن شرکت می‌کنند.

وی با بیان این که مجریان ، ناظران و کاندیداهای انتخابات باید قانون را مبنا قرار دهند تاکید کرد: کسی نباید فراتر از قانون عمل کند اگرچه ممکن است برداشت‌ها از قانون متفاوت باشد اما نهایتا قانون انتخابات ما از مترقی‌ترین قوانین است، اگر همه به قانون احترام بگذارند و هیچ کس منافع خود را بر منافع ملی ارجح نداند دراین صورت آرامش جامعه نیز در جریان برگزاری انتخابات حفظ خواهد شد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.