شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس

کمبود سالن نمایشگاه کتاب می‌تواند مشکلاتی برای مراجعه‌کنندگان ایجاد کند

شنبه,۲۸ام فروردین ۱۳۹۵ - فرهنگی

عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس با انتقاد از آماده نشدن مجموعه شهرآفتاب جهت تحویل به برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب، گفت: این شلختگی ظاهری و کمبود سالن می‌تواند مشکلاتی بیشتر از سالهای قبل برای مراجعه‌کنندگان ایجاد کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با انتقاد از تاخیر در آماده سازی مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب جهت تحویل به برگزارکنندگان بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: پس از گذشت سال‌ها، آوازه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مکانی در خور شأن به گوش همگان رسید؛ لذا با توجه به سختی‌هایی که علاقه‌مندان و مراجعه‌کنندگان به محل قبلی متحمل می شدند، انتظار می‌رفت  فعالیت‌های عمرانی و آماده سازی شهر آفتاب در یک بازه زمانی مشخص تمام می شد و تمامی سالن‌ها چند روز قبل از برگزاری نمایشگاه به مسئولان وزارت ارشاد تحویل داده می‌شد اما متاسفانه در این پروژه هم بی‌نظمی و عدم هماهنگی زمانی دیده می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با پیش‌بینی اینکه فعالیت عمرانی محل جدید نمایشگاه کتاب تا زمان برگزای آن تمام نشود، افزود: این شلختگی ظاهری و البته کمبود سالن می‌تواند مشکلاتی بیشتر از قبل برای مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه ایجاد کند.

وی با تاکید براینکه مسئولان موضوع را جدی بگیرند، افزود: مجلس آمادگی کمک به ارشاد برای حل مشکلات باقی مانده را دارد اما باید دقت کرد عجله در تمام کار ساخت‌و‌ساز سالن‌ها کیفیت را قربانی نکند.

جعفرزاده‌ایمن‌آبادی با بیان اینکه مسئولان زمان کافی برای اتمام کار عمرانی فضای نمایشگاه را داشته‌اند، گفت: امیدوارم طبق وعده‌شان به ناشران ۷ اردیبهشت فضاهای نمایشگاهی و غرفه‌ها را در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس همچنین در پایان با اشاره به ضرورت‌ ایجاد فضای علمی جهت تبادل نظر ناشران و معرفی ناشران جدید، گفت: فعالیت دائمی بلندگوها در کنار شلوغی و عدم وجود مناسب دستگاه‌های الکترونیکی برای سرچ کتاب‌های موردنظر، تمرکز خریداران، فروشندگان و افرادی که به دنبال کتاب‌های تخصصی هستند را بر هم می‌زند، به‌همین دلیل استرس و عجله برای اتمام فعالیت عمرانی مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب نباید مسئولان را از مباحث کیفی آن غافل کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.