شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نایب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس

دولت آیین‌نامه‌هایی که ۳سال مسکوت مانده را مصوب‌کند

جمعه,۵ام شهریور ۱۳۹۵ - ایثار و شهادت
نایب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید بر تصویب آیین‌نامه‌های قانون جامع ایثارگران، گفت: متاسفانه دستگاه‌های اجرایی به بهانه نداشتن آیین‌نامه برخی از مواد قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران را معطل گذاشته‌اند.
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در خصوص قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران، گفت: در دولت گذشته و دولت فعلی نسبت به اجرای قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران ضعیف عمل شد، در واقع این قانون به حدود 17 آیین‌نامه نیاز دارد که دولت باید آنها را به تصویب برساند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در سه سال گذشته 14 آیین‌نامه مربوط به قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران را تصویب کرده اما در کمیسیون‌های دولت معطل مانده است، متاسفانه دستگاه‌های اجرایی نیز به بهانه نداشتن آیین‌نامه برخی از مواد قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران را اجرا نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید اقدام جدی در این زمینه داشته باشد، گفت: دولت باید با تصویب آیین‌نامه‌های اجرایی قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران از این قشر دلجویی کند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به اینکه قانون فعلی ایثارگران به صورت آزمایشی در حال اجراست، گفت: ارائه لایحه قانون دائمی جامع خدمت رسانی به ایثارگران به طور قطع می توانست از دائمی کردن این قانون توسط مجلس در احکام برنامه‌های توسعه‌ کشور موثرتر باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در دولت قبل حتی اجازه ابلاغ قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران داده نشد اما دولت فعلی که این قانون را ابلاغ و عملیاتی کرد باید توجه داشته باشد که قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران بدون آیین‌نامه‌هایی اجرایی اثر موثری بر جامعه ایثارگری نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در لایحه احکام برنامه‌های توسعه‌ کشور سعی شده تا بسیاری از اشکالات قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگارن که هم اکنون به صورت آزمایشی در حال اجرا است مرتفع شود.

وی یادآور شد: در  احکام برنامه‌های توسعه‌ کشور، تشابهات قانون برنامه پنجم توسعه در حوزه ایثارگران و قانون آزمایشی جامع خدمات رسانی به ایثارگران در بخش آموزش، درمان، نحوه جذب و استخدام و حوزه خدمات و رفاه ادغام و مشکلات رفع شده است.

نایب رئیس فراکسیون ایثارگران در مجلس شورای اسلامی، همچنین از تدوین بسته پیشنهادی در لایحه برنامه ششم توسعه در خصوص ایثارگران خبر داد./

پایان پیام

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.