شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نقض اشکار بر جام از سوی آمریکا

شنبه,۶ام آذر ۱۳۹۵ - سیاسی

‍نماینده مردم رشت در مجلس معتقد است زمانی به فعالیت هیأت نظارت بر اجرای برجام نیاز بود که تصور می‌شد تخلفات اجرای برجام ازسوی طرف مقابل بسیار ریز باشد و مشخص نشود اما آنچنان آشکارا برجام نقض می‌شود که نیازی به ادامه کار این هیأت نیست.

نقض آشکار برجام ازسوی آمریکا/ هیأت نظارت بر اجرای برجام برای شناسایی تخلفات پشت پرده تشکیل شد
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص عملکرد هیأت نظارت بر اجرای برجام گفت: بعد از اینکه برجام میان ایران و گروه 1+5 به تصویب رسید در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و در نهایت به در داخل نیز به تصویب رسید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: با این حال این نگرانی وجود داشت که طرف مقابل به خصوص آمریکایی‌ها در این خصوص بدعهدی از خود نشان دهند و بخواهند خللی در روند اجرای برجام ایجاد کنند که مقام معظم رهبری نیز بارها در این خصوص تذکراتی را در جلسات خصوصی و عمومی به مسئولان دادند.

وی افزود: از این رو قرار شد هیأت نظارت بر اجرای برجام ازسوی رئیس جمهور با عضویت حسن روحانی، علی‌ لاریجانی، محمدجواد ظریف، حسین دهقان، علی شمخانی، علی‌اکبر صالحی، سعید جلیلی و علی‌اکبر ولایتی تشکیل شود که دبیر آن نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی معرفی شد و این گروه موظف شدند با برگزاری جلساتی بر روند اجرای برجام ازسوی طرف مقابل نظارت کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شده بود هیأت نظارت بر اجرای برجام نکات ریزی را ممکن است طرف مقابل در آن تخلف کند، مورد بررسی قرار داده و بزرگنمایی کند اما امروز نقض برجام آنچنان واضح و آشکار است که نیاز به این میکروسکوپ نداریم و عملا هیأت نظارت بر اجرای برجام وظیفه بیشتری نسبت به آن ندارد و اکنون باید درباره چگونگی ادامه روند اجرای برجام ازسوی جمهوری اسلامی ایران تحت نظر مقام معظم رهبری تصمیم جدی اتخاذ گردد

photo_2016-11-26_13-21-56

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.