شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نقض اشکار بر جام از سوی آمریکا

شنبه,۶م آذر ۱۳۹۵ - سیاسی
222222111

‍نماینده مردم رشت در مجلس معتقد است زمانی به فعالیت هیأت نظارت بر اجرای برجام نیاز بود که تصور می‌شد تخلفات اجرای برجام ازسوی طرف مقابل بسیار ریز باشد و مشخص نشود اما آنچنان آشکارا برجام نقض می‌شود که نیازی به ادامه کار این هیأت نیست.

نقض آشکار برجام ازسوی آمریکا/ هیأت نظارت بر اجرای برجام برای شناسایی تخلفات پشت پرده تشکیل شد
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص عملکرد هیأت نظارت بر اجرای برجام گفت: بعد از اینکه برجام میان ایران و گروه ۱+۵ به تصویب رسید در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و در نهایت به در داخل نیز به تصویب رسید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: با این حال این نگرانی وجود داشت که طرف مقابل به خصوص آمریکایی‌ها در این خصوص بدعهدی از خود نشان دهند و بخواهند خللی در روند اجرای برجام ایجاد کنند که مقام معظم رهبری نیز بارها در این خصوص تذکراتی را در جلسات خصوصی و عمومی به مسئولان دادند.

وی افزود: از این رو قرار شد هیأت نظارت بر اجرای برجام ازسوی رئیس جمهور با عضویت حسن روحانی، علی‌ لاریجانی، محمدجواد ظریف، حسین دهقان، علی شمخانی، علی‌اکبر صالحی، سعید جلیلی و علی‌اکبر ولایتی تشکیل شود که دبیر آن نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی معرفی شد و این گروه موظف شدند با برگزاری جلساتی بر روند اجرای برجام ازسوی طرف مقابل نظارت کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شده بود هیأت نظارت بر اجرای برجام نکات ریزی را ممکن است طرف مقابل در آن تخلف کند، مورد بررسی قرار داده و بزرگنمایی کند اما امروز نقض برجام آنچنان واضح و آشکار است که نیاز به این میکروسکوپ نداریم و عملا هیأت نظارت بر اجرای برجام وظیفه بیشتری نسبت به آن ندارد و اکنون باید درباره چگونگی ادامه روند اجرای برجام ازسوی جمهوری اسلامی ایران تحت نظر مقام معظم رهبری تصمیم جدی اتخاذ گردد

photo_2016-11-26_13-21-56

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.