شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

افزایش سطح ایمنی خطوط زیلی بر توسعه آن اولویت دارد

سه شنبه,۹ام آذر ۱۳۹۵ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در پسابرجام این موقعیت بوجود آمده تا سرمایه گذاری های خارجی در حوزه حمل و نقل ریلی صورت گیرد و باید این منابع صرف توسعه زیر ساخت شود.
غلامعلی جعفرزاده ایمن ابادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص این خط اعتباری از سوی بانک آلمانی برای تامین مالی یک پروژه ریلی گفت: در پسابرجام این موقعیت بوجود آمده تا خطوط و منابع اعتباری و سرمایه گذاری های خارجی در کشور صورت گیرد و باید این منابع صرف توسعه زیر ساخت شود.
وی افزود:باید حداکثر استفاده را ازاین منابع برد و با توجه به شرایط موجود خطوط اعتباری باید در بخش های عمرانی و توسعه مصرف شود.
عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس با اشاره به لزوم توسعه خطوط حمل و نقل بویژه خطوط ریلی اظهار داشت: مهمترین مشکل توسعه و زیر ساخت خطوط ریلی تامین اعتبار و بودجه بوده که با اختصاص یافتن خطوط اعتباری بانک ها خارجی می توان این مشکل را حل و توسعه خطوط ریلی را در دستور کار قرار داد.
جعفرزاده ایمن آبادی بیان کرد: دولت ها با توجه به مشکلات مالی، تمایل دارند که از این منابع در جهت مصارف هزینه ای بهره برند اما مجلس با نظارت دقیق بر این خطوط اعتباری درصدد است تا فقط در راستای توسعه زیر ساخت مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به حادثه قطار سمنان بیان کرد: علیرغم تمام گزارشات مبنی بر استفاده از سیستم های هوشمند وعدم بروز حادثه اما اتفاقات تلخ و ناگواری پیش می آید و به نظر می رسد افزایش سطح ایمنی خطوط ریلی بر توسعه آن اولویت دارد.
وی در پایان تاکید کرد: خط اعتباری بانک آلمانی که برای پروژه ریلی اختصاص یافته باید صرف هزینه در ایمن سازی و توسعه زیر ساخت خطوط ریلی شود.photo_2016-11-29_09-47-08

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.