شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده ایمن آبادی :لازم میدانم تاسف خود را از نحوه اقدام به جلب نماینده محترم و شجاع مجلس جناب آقای دکتر صادقی اعلام نمایم

سه شنبه,۹ام آذر ۱۳۹۵ - سیاسی

به فرموده امام راحل ” مجلس در راس امور است ” این عبارت سرلوحه تمام تصمیم گیری ها، اظهارات واقدامات همه ما می بایست قرار گیرد.
لازم میدانم تاسف خود را از نحوه اقدام به جلب نماینده محترم و شجاع مجلس جناب آقای دکتر صادقی اعلام نمایم و در همین جا از مقامات عالیه ومحترم قضایی کشور تقاضا دارم به دلیل حساسیت و فوریت موضوع ، در اسرع وقت به محضر شریف ملت ایران ونمایندگان ایشان در مجلس شورای اسلامی توضیحات شفافی ارایه و اطلاع رسانی لازم را معمول فرمایند.
در خصوص واقعه اخیر با مراجعه به قوانین موضوعه ملاحظه می گردد؛
مطابق مواد ١٧٩ ، ١٨٠ و ١٨٣ قانون آيين دادرسي كيفري ، متهمي كه بدون عذر موجه در دادسرا حاضر نشود . بازپرس مي تواند دستور جلب وي را صادر نمايد كه موارد آن در ماده ١٨٠ احصاء شده است و مربوط به جرائم با مجازات هاي سنگين مي باشد مگر محل اقامت يا شغل متهم مشخص نباشد!!!
از سوي ديگر وفق همان قانون ، جلب مي بايست به استثناء موارد ضروري در روز به عمل آيد ( نه در شب ! ) لذا با توجه به شان و شخصيت جناب اقاي دكتر صادقي و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مشخص نیست که بر اساس کدام مقرره قانونی دستور به جلب شبانه ایشان در این شب عزیز صادر شده است؟
البته چنانچه اتهام وارده به این بزرگوار مطالب اظهاری ایشان در تذکر شفاهی مورخه 24/8/1395 که در مقام تخاطب از وزیر محترم اقتصاد و ریاست محترم قوه قضاییه موضوع حسابهای بانکی را جویا شده بودند باشد لازم به توضیح است که مطابق ماده ٩ قانون نظارت بر رفتار نمايندگان:
نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی ، در اظهارنظر و رأی خود کاملاً آزادند و نمی توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده اند یا آرائی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده اند تعقیب یا توقیف کرد!
تبصره ١ – تشخیص مصادیق موضوع اصل هشتاد و ششم (86) قانون اساسی و ماده (75) آیین نامه داخلی مجلس با هیأت است.
تبصره ٢ – تخلف از مفاد این ماده از سوی مراجع قضائی حسب مورد مستوجب مجازات انتظامی از درجه پنج تا هفت است.
بنابراين عدم ارجاع موضوع به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان كه مرجع صلاحيت دار رسيدگي به این موضوع مي باشد خود تخلف قضايي محسوب شده و صرف نظر از امکان وحق شكايت جناب آقاي دكتر صادقي، مقامات ذی صلاح قضایی نیز برابر موازین قانون نظارت بر رفتار قضات مکلف به رسیدگی و تعقیب میباشند
در پايان ضمن اعلام حمايت از اين همكار محترم، اميدواريم دراین رابطه شان مجلس مورد ملاحظه قرار گرفته ومر قانون برای همه وبه صورت یکسان مراعات واجرا گردد
ان شاء الله
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم محترم رشت در مجلس شورای اسلامیphoto_2016-11-29_09-54-41

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.