شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مشارکت صدا و سیما جهت اصلاح فرهنگ جامعه در رفتار با معلولین ضروری است

سه شنبه,۱۶ام آذر ۱۳۹۵ - اجتماعی

441مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هدف از انتخاب روز جهانی معلولین گفت:بیست و پنج سال پیش سازمان ملل متحد سوم دسامبر را روز جهانی معلولین اعلام نمود و هدف از انتخاب این روز فرصتی برای بیان مشکلات و نارسایی های ساختاری در رابطه با معلولین در کشورهاست.
در سال گذشته همه معلولین و انجمن‌های فعال در این حوزه، چشم انتظار اجرای ” قانون جامع حمایت از حقوق معلولان” بودند که این قانون در اوایل سال جاری توسط شورای محترم نگهبان بنا به ایرادات قانونی مورد پذیرش واقع نشد.اینجانب و همکارانم به جد پیگیر اصلاح و رفع اشکالات وارده و تصویب آن در صحن مجلس شورای اسلامی می‌باشیم و با تصویب نمایندگان محترم مجلس و تامین اعتبارات مربوطه و با تائید شورای محترم نگهبان،انشاالله شاهد اجرای این قانون در سال آینده خواهیم بود.
وی خاطرنشان ساخت: در کنار تصویب این قانون، می‌بایست به کنوانسیون حقوقی افراد دارای معلولیت که به تصویب دولت جمهوری اسلامی ایران نیز رسیده است،مصوبات هیات دولت در سال ۹۴،قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولین نیز توجه جدی گردد.
وی افزود:با ایجاد زمینه ها و ضمانت های اجرایی ، مشارکت رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما، جهت اصلاح فرهنگ جامعه در رفتار با معلولین توام با برنامه ریزی های بلند مدت و هدف دار می توانیم شاهد اجرای شایسته قوانین باشیم.
عضو فراکسیون معلولان و جانبازان مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:رسیدگی به وضعیت کودکان و زنان معلول و همچنین فراگیر نمودن اعطای امتیاز واردات اتومبیل برای معلولین واجد شرایط و پیگیری و رفع مشکلات اولین گروه معلولین از جمله درخواست‌های جامعه معلولین ایران میباشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.