شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اهم اظهارات نوبخت در این فراکسیون را تشریح کرد:

سه شنبه,۲۳ام آذر ۱۳۹۵ - اقتصادی

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اهم اظهارات نوبخت در این فراکسیون را تشریح کرد.

زیروبم‌هزینه‌ای‌ودرآمدی‌بودجه96به‌روایت معاون رییس‌جمهور/نوبخت:دولت قول رشد اقتصادی 8 درصدی به رهبری داده است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره محورهای جلسه امروز فراکسیون مستقلین ولایی با حضور محمدباقر نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت:  در این جلسه مطرح شد که مقرر است هزار و هشتاد و پنج هزار میلیارد تومان توسط دولت‌ها و شرکت‌ها هزینه شودکه این موضوع رشد 10.8 درصدی به همراه دارد.

در مقایسه با تورم نه بودجه انقباضی است نه انبساطی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:با توجه به توضیحات دکتر نوبخت و آنچه از بودجه برداشت می شود می توان گفت، در مقایسه با تورم نه بودجه انقباضی است نه انبساطی.

جعفرزاده ایمن آبادی  در تشریح دیگر محورهای مطروحه درباره بودجه96 در این جلسه گفت: 575 بودجه شرکت‌ها درآمد و هزینه دارند، دخل و خرج دولت 371 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است، دولت 51 هزار میلیارد تومان درآمد اختصاصی است و 320 هزار میلیارد تومان باقی می‌ماند که درآمد و هزینه است.
وی در این خصوص ادامه داد: 160 هزار میلیارد تومان مالیات‌ها به اضافه حقوق گمرکی، 110 هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت به و الباقی سهام کارخانه‌جات به اضافه اوراق مشارکت است و  27 هزار و پانصد میلیارد تومان  اوراق مشارکت ، اسناد خزانه و  صکوک به دست می آید.

**جزییات هزینه های دولت در بودجه 96
جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص هزینه های دولت در بودجه 96 نیز تصریح کرد: 21 هزار میلیارد تومان سررسید اوراق مشارکت ، اسناد خزانه و  صکوک در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: دولت در خصوص دومین هزینه خود پیش بینی کرده است که 62 هزارو هفتصد میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی سرمایه‌گذاری می‌شودو ما بقی مبنی بر 236 هزار میلیارد تومان جاری است.

**قول نوبخت در فراکسیون مستقلین ولایی برای هزینه 40 هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی در سال 95
نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی همچنین گفت: در جلسه امروز با توجه به سوال مطرح شده از جانب مجلس درباره تحقق بودجه های عمرانی در سال 95 آقای نوبخت گفت  قول می دهم در بودجه 95 حداقل 40.000 میلیارد تومان عمرانی ، 27 هزار میلیارد تومان در امور رفاه اجتماعی  شامل بنیاد شهید، کمیته امداد، بهزیستی و صندوق‌های تأمین اجتماعی، 47 هزار و پانصد میلیارد تومان آموزش و تحقیقات هزینه کنیم.

**دو برابر شدن بودجه آموزش و پروروش در لایحه 96

جعفرزاده همچنین تصریح کرد:در لایحه بودجه 96 آموزش و پرورش از 14.700 ، 33.000 میلیارد تومان بیش از 2 برابر افزایش پیدا می کند.

**بودجه دفاعی وامنیتی از ابتدای دولت 65 درصد رشد داشته است

وی ادامه داد:نوبخت تصریح کرد که بیش از 40 هزار میلیارد تومان برای امنیت و دفاع  در نظر گرفته شده که  از ابتدای دولت 65 درصد رشد داشته است و در حوزه سلامت 48 هزار میلیارد تومان که از ابتدای دولت 128 درصد رشد داشته است.
حضور نوبخت در جلسه امروز فراکسیون مستقلین ولایی

جعفرزاده با بیان اینکه نوبخت تصریح کرد پروژه‌های سفر دولت اولویت‌بندی  و در بودجه سال 96 لحاظ شده است ،گفت:دولت به رهبری قول داده است که رشد 8 درصدی داشته باشیم.

**دربرنامه ششم 500 هزار میلیارد تومان هزینه جدید در مجلس ایجاد شده است

جعفرزاده در تشریح اظهارات نوبخت در فراکسیون مستقلین ولایی گفت:دربرنامه ششم 500 هزار میلیارد تومان هزینه جدید در مجلس ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: در بودجه سال 1395- 21 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی ملی و استانی در نظر گرفته شده  و پنجاه درصد از بودجه 7 هزار و پانصد میلیارد تومان استان ها در مرداد ماه داده شده است./photo_2016-12-13_18-53-10

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.