شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بی توجهی بانک مرکزی به مصوبه مجلس قابل پذیرش نیست

پنج شنبه,۲۵ام آذر ۱۳۹۵ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با انتقاد از استنکاف بانک مرکزی در خصوص اجرای قانون بخشودگی جرایم و سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومانی، گفت: اینکه با اجرای این قانون پایه پولی افزایش یافته و تورم بیشتر می شود استدلال درستی نبوده و بیشتر بهانه است.

بهانه تراشی بانک مرکزی برای بخشش سود تسهیلات زیر 100 میلیونی/ احیای واحدهای تولیدی بدهکار با اجرای این قانون

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از استنکاف بانک مرکزی در خصوص اجرای قانون بخشودگی جرایم و سود تسهیلات زیر 100 میلیون تومانی، گفت: جلسه ای برای این مهم با رئیس کل بانک مرکزی در مجلس تشکیل و در این نشست مقرر شد تا دو هفته آتی این مشکل درباره عدم اجرای قانون مرتفع شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اجرای قانون مذکور به نفع دولت است، افزود: با اجرای این قانون از بین 250 هزار بدهکار بانکی بخش اعظمی تصویه حساب می کنند که این خود منابع عظیمی را در اختیار بانک ها قرار خواهد داد.

وی با اشاره به بهانه واهی بانک مرکزی درخصوص اجرای قانون بخشش جرایم و سود تسهیلات زیر 100 میلیون تومانی، تصریح کرد: اینکه با اجرای این قانون پایه پولی افزایش یافته و تورم بیشتر می شود،استدلال درستی نبوده و بیشتر بهانه است.

بی توجهی بانک مرکزی به مصوبه مجلس قابل پذیرش نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم،با تاکید براینکه بی توجهی بانک مرکزی به مصوبه مجلس قابل پذیرش نیست،گفت:بانک مرکزی باید بداند درخصوص تعلل در اجرای این قانون دولت آن را همراهی نخواهد کرد؛زیرا طبق اخبارهای واصله فشارهای مضاعفی از سوی دولت برای بخشش این جرایم صورت می گیرد.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:امید است دولت درفرصت باقی مانده تا پایان سال جاری برای اجرای قانون بخشش سود و جرایم تسهیلات زیر 100 میلیون تومانی در جهت حمایت از بنگاه های اقتصادی و رونق بخشیدن به آن ها اقدام کند.

بخشش جرایم و سود تسهیلات زیر 100 میلیون تومانی احیای واحدهای تولیدی را درپی دارد

وی افزود: با بخشش جرایم و سود تسهیلات زیر 100 میلیون تومانی واحدهای تولیدی بدهکار و تعطیل شده دوباره آغاز به کار کرده و بنیه اقتصادی خود را باز خواهند یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در صورتی که دولت با این مصوبه مجلس از حیث اجرا همراهی نکند،ضمن اینکه وزیر اقتصاد باید درصحن علنی مجلس پاسخگوی بی توجهی به مشکلات مردم باشد،دولت در سایر لوایح خود همراهی نمایندگان را نخواهد داشت.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:درحال حاضر مقصر اصلی در خصوص بی توجهی به قانون بخشش جرایم و سود تسهیلات زیر 100 میلیون تومانی بانک مرکزی است که البته قول مساعد برای اجرای آن تا هفته آتی را داه است./photo_2016-12-15_07-44-25

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.