شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده ایمن آبادی :

چهارشنبه,۱ام دی ۱۳۹۵ - اقتصادی

‍ بابک زنجانی متهم اصلی نفتی به همراه دو متهم دیگر این پرونده از سوی دادگاه مفسد فی‌الارض شناخته شده و به اعدام، رد مال و جزای نقدی محکوم شده است و حکم اعدامش در شعبه رسیدگی کننده در دیوان عالی کشور نیز تاییده شده است. هرچند که بنا بر گفته بیژن زنگنه وزیر نفت آنچه که طبق نظر کارشناسی به وزارت نفت عودت داده شده حدود 2 هزار میلیارد تومان است، اما طلب وزارت نفت چیزی بیش از 3.5 میلیارد دلار با سود پول است.
اگرچه مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در خصوص حکم اعدام بابک زنجانی می گوید که حکم اعدام او حکم دقیقی است و امیدواریم حکم دقیق پیگیری شود و اموال کشور از دست نرود. اما در این راستا منتظری دادستان کل کشور از احتمال تخفیف در حکم بابک زنجانی درصورت بازگرداندن اموال بیت المال از سوی او خبر می دهد و می گوید که حکم اعدام قطعی شده است، اما مهم‌ترین کار برای ما بازگرداندن بدهی و اموال به بیت المال است. اگر اموال برگردد ممکن است، تخفیف داده شود.
در همین خصوص نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در گفت و گو با اعتمادآنلاین می گوید که رأفت اسلامی در دستگاه قضایی وجود دارد که با پرداخت بدهی در حکم اعدام بابک زنجانی تخفیف داده شود. البته پر واضح است که او به تنهایی نمی توانسته چنین تخلفی را مرتکب شود و حتما در این پرونده مجموعه و افرادی پشت پرده وجود دارند.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت و نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با اشاره به صدور حکم اعدام گفت: آنچه که ما در مورد آقای زنجانی می دانیم و مردم بیشتر از اعدام به دنبال آن هستند این است که او کاری انجام دهد که آنچه که از این کشور به یغما رفته و در محاکم قضایی به اثبات رسیده به خزانه برگردد.
وی ادامه داد: بنده به شخصه به هیچ اعدامی راضی نیستم و فکر می کنم که در دستگاه قضا به قدری رافت اسلامی وجود دارد که بعد از بازگردندان پولها به بابک زنجانی تخفیف بدهند. البته تخفیف هم به این صورت نیست که آزاد شود. بلکه با توجه به مبلغی که از بدهی اش را پرداخت می کند از مجازاتش کاسته می شود. در درجه اول از اعدام یک درجه تخفیف داده می شود و به حبس ابد محکوم می شود و سپس با توجه به همکاری او سالهای حبسش کاهش می یابد.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: آنچه مردم و ما بعنوان مطالبه مردمی پیگیر آن هستیم برگشت چیزی است که توسط بابک زنجانی به سرقت رفته است.
جعفرزاده تصریح کرد: بابک زنجانی باید بدهی اش را پس بدهد و توصیه بنده به ایشان نیز این است که با قوه قضاییه، نظام اقتصادی کشور و دولت همکاری کند و آنچه در اختیار ایشان است عودت دهد. به نظر می رسد که اگر این پولها را عودت دهد سازوکارهایی در کشور وجود دارد که این سازوکارها می تواند برای اخذ تخفیف به ایشان کمک کند.
وی در مورد مباحث مطرح شده در خصوص وثیقه گذاشتن شرکای بابک زنجانی گفت: دستگاه قضا تصمیم می گیرد اما در این مورد من متوجه نشدم برای کسی که حکمش اعدام است وثیقه برای چه می خواهند؟ ایشان هیچ راهی ندارد جز اینکه حق مردم را برگرداند.
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با بیان اینکه بابک زنجانی همدستانی دارد و به تنهایی نمی توانست 10 هزار میلیارد را ببرد، تاکید کرد: بابک زنجانی حتما همدستانی دارد که متهمین ردیف دو، سه و چهار هستند که دستگاه قضا در مورد آنها تصمیم گیری می کند.
وی خاطرنشان کرد: بالاخره او به تنهایی نمی تواند این همه پول را بخورد. او به تنهایی جثه ای برای این کار ندارد. حتما افراد ، گروهها و مجموعه هایی پشت پرده دارد و مردم الفبای این مسایل را می دانند. آیا یک نفر می تواند 10 هزار میلیارد را بالا بکشد؟ قطعا مجموعه ای عقبه این فرد هستند و کسی که یک مرتبه تیلیاردر شده و توانست این همه پول جابجا کند و کشتی نفت کش و … داشته باشد و شک نکنید عقبه ای دارد.photo_2016-12-21_11-31-55

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.